Wydarzenia | 24.04.2024

"Prawne i etyczne aspekty prowadzenia eksperymentów medycznych"

Konferencja "Prawne i etyczne aspekty prowadzenia eksperymentów medycznych" odbędzie się w piątek, 7 czerwca na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Podczas spotkania zaplanowano dyskusje panelowe oraz debatę poświęconą etycznym i prawnym aspektom wykorzystania ludzkiego materiału biologicznego do celów naukowych.

Wydarzenie skierowane jest do pracowników uczelni, kadr medycznych, członków komisji bioetycznych i odwoławczych komisji bioetycznych, specjalistów z dziedziny prawa, doktorantów, studentów uczelni medycznych oraz wydziałów prawa, a także wszystkich innych osób, które interesują się powyższą tematyką.

Spotkanie organizuje komitet naukowy pod przewodnictwem dr. hab. Tomasza Jurka, prof. UMW, kierownika Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu we współpracy z Centrum Kształcenia Podyplomowego uczelni.

Zapisy na wydarzenie trwają do 3 czerwca – formularz rejestracyjny >>

Więcej informacji znajduje się na stronie >>

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda