Aktualności

Dzień informacyjny: stypendia DAAD i Fulbright
(23.4.2019)

6 czerwca o godz.10.30 Dział Współpracy Międzynarodowej zaplanował spotkanie informacyjne prezentujące ofertę stypendialną dwóch międzynarodowych instytucji: Fundacji Fulbrighta i niemieckiego Stowarzyszenia DAAD.

Wizyta ambasadora Angoli
(19.4.2019)

Kończący swoją misję dyplomatyczną w Polsce ambasador Republiki Angoli Domingos Culolo gościł na naszej uczelni. Miał on ogromny udział w nawiązaniu naszej współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Bengueli.

Greifswald Summer School Invitation
(15.4.2019)

Greifswald Summer combines 4 weeks of intensive German lessons at various levels of proficiency and workshops with a diverse range of cultural events and excursions. The application deadline is May 31th.

Nowy program NAWA im. prof. Franciszka Walczaka
(22.3.2019)

Program skierowany jest do naukowców z obszaru kardiologii, onkologii, alergologii oraz chorób zakaźnych i umożliwia im wyjazdy do najlepszych ośrodków medycznych zlokalizowanych na terenie USA trwające od 3 do 6 miesięcy.

Program im. Ulama - NAWA
(4.3.2019)

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zaprasza naukowców z zagranicy do odbywania staży podoktoranckich w Polsce w ramach nowego Programu im. Ulama na średniookresowe przyjazdy naukowców.

Nasza uczelnia w czołówce Programu ERASMUS +
(28.2.2019)

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest najchętniej wybieraną przez zagranicznych studentów ERASMUS + uczelnią medyczną w Polsce. Doskonale wyglądają też statystyki wyjeżdżających pracowników i studentów.

Prof. Mounir Tarek w ramach Visiting Professors
(27.2.2019)

Prof. Mounir Tarek - jeden z najbardziej cenionych na świecie specjalistów z dziedziny chemii obliczeniowej, biofizyki i modelowania molekularnego wygłosi wykład na zaproszenie Zakładu Biologii Molekularnej i Komórkowej UMW.

Praktyki wakacyjne w Rumunii
(12.2.2019)

Uniwersytet Medycyny, Farmacji, Nauki i Technologii w Târgu Mureş zaprasza 5 studentów naszej uczelni na jednomiesięczne praktyki letnie w wybranych oddziałach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Târgu Mureş.

Call for summer clinical electives in the United States
(11.2.2019)

Virginia Tech Carillion School of Medicine, our academic partner university within the framework of the signed cooperation and student exchange agreement, offers clinical elective placements in one of affiliated teaching hospital, Carilion Roanoke Memorial Hospital, located in Ronaoke.

Spotkanie członków AMiCE we Wrocławiu
(29.1.2019)

AMiCE to sieć szpitali uniwersyteckich w Europie, które współpracują ze sobą w zakresie opieki nad pacjentem, zarządzania, prowadzenia badań i nauczania. W tym roku zostaliśmy gospodarzem zjazdu dyrekcji CEO Meeting.