Aktualności

Spotkanie dla zainteresowanych Programem ERASMUS +
(11.10.2019)

Spotkanie dla zainteresowanych wyjazdem w ramach programu ERASMUS+ na studia lub praktyki odbędzie się 18 listopada 2019 (poniedziałek). Zaplanowano je na godz. 9:00 w sali wykładowej im. W. Brossa, ul. M. Skłodowskiej-Curie 66.

Fundacja Kościuszkowska z USA - nabór na stypendia
(16.8.2019)

Fundacja Kościuszkowska ogłasza nabór na stypendia, dla naukowców, chcących  prowadzić badania naukowe z partnerami z USA, doskonalić warsztat badawczy lub prowadzić wykłady na temat historii, kultury i literatury polskiej.

Gościliśmy delegację z Iraku
(25.7.2019)

Nawiązanie współpracy między Hawler Medical School i Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu było głównym celem wizyty delegacji z Iraku na naszej uczelni. Poza spotkaniem z władzami, goście zobaczyli także Centrum Symulacji Medycznej.

National Institutes of Health (USA) zaprasza na bezpłatny kurs
(27.6.2019)

Kurs online Introduction to the Principles and Practice of Clinical Research (IPPCR) przygotowuje młodych naukowców, doktorantów oraz osoby zainteresowane do skutecznego i bezpiecznego prowadzenia badań klinicznych.

Wizyta delegacji z Kijowa
(27.6.2019)

Przez 3 dni Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu gościł delegację z Narodowego Uniwersytetu Medycznego im. Aleksandra Bohomolca w Kijowie. Rozmawiano o rozwoju współpracy naukowej, praktyk studenckich i wakacyjnej wymiany studentów.

Undergraduate Observership Program in Tokyo
(23.5.2019)

Our partner, the International University of Health and Welfare,  offers medical students of WMU an opportunity to visit the IUHW for the purpose of observing activities of particular departments at the Uni.

Visiting Professors: prof. Stephan Doering
(16.5.2019)

Katedra Psychiatrii zaprasza na wykłady, seminaria i warsztaty Profesora Stephana Doeringa z Wydziału Psychoanalizy i Psychoterapii Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu.

Meeting with Dr. Matylda Nosul from HELIOS Klinikum Berlin Buch
(13.5.2019)

Spotkanie z dr Matyldą Nosul z HELIOS Klinikum Berlin Buch dla wszystkich zainteresowanych studentów English Division. Dr Nosul wygłosi wykład w języku niemieckim na temat systemu zdrowia w Niemczech oraz opowie kilka słów o samej klinice.

Spotkanie w ramach edycji Visiting Professors 2019
(9.5.2019)

Katedra i Zakład Fizjologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zaprasza na wykłady oraz warsztaty, które poprowadzi z udziałem prof. Massimo Piepoli – ceniony na świecie kardiologa i specjalisty w dziedzinie fizjologii wysiłku.

Ruszył nabór do nowego programu Fulbright STEM Impact Award
(8.5.2019)

Fulbright STEM Impact Award oferuje stypendia dla aktywnych badaczy reprezentujących dziedziny STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics). Nabór wniosków na wyjazd w roku akademickim 2019/20 trwa do 28 czerwca 2019 r.