X International Students’ Summer School
Ternopil State Medical University
17-28 July 2015

This unique communicative-informative project is specially designed for students from leading medical universities around the world. Each students’ team is expected to present their university, as well as cultural and national traditions of their land.

Zasady kwalifikacji na rok 2014/2015:

Kwalifikacja zostanie przeprowadzona przez trzyosobową komisję w składzie Marta Szatkowska (Koordynator ds. Wymiany z Ukrainą), Kuba Ubysz (Sekretarz Oddziału IFMSA Wrocław), członka Komisji Rewizyjnej Oddziału IFMSA Wrocław.

Do przyznania są dwa miejsca w kwalifikacji IFMSA oraz dwa miejsca w kwalifikacji przeprowadzanej przez STN (informacje na stronie STN).

Aplikację proszę składać na e-mail mrt.szatkowska@gmail.com do 15.04.2015r

Podczas kwalifikacji brane będą pod uwagę: List Motywacyjny, dotychczasowa działalność w Oddziale Wrocław IFMSA-Poland, możliwość pomocy przy opiece nad studentami przyjezdnymi (w lipcu), udokumentowana znajomość języka angielskiego (certyfikat, ocena z uczelni).

Listy Motywacyjne zostaną ocenione subiektywnie przez każdego z członków Komisji. Ocena ta zostanie następnie uśredniona.

Działalność w Oddziale Wrocław zostanie oceniona zgodnie z Taryfikatorem Punktowym SCOPE.

Wyniki kwalifikacji zostaną ogłoszone 16.04.2015r

Więcej informacji pod adresem: http://www.teriss.tdmu.edu.ua/

 

     International Students’ Summer School to zapoczątkowany w 2006r.program międzynarodowej wymiany studentów pomiędzy Państwowym Tarnopolskim Uniwersytetem Medycznym (Ukraina) oraz uczelniami medycznymi, m.in. z Polski, Rosji, Słowacji, Czech, Stanów Zjednoczonych, Austrii, Kazachstanu, Indonezji oraz rodzimych placówek Ukrainy.

 
     Głównym celem przyświecającym temu programowi jest poszerzenie horyzontów na doświadczenia akademickie studentów medycyny z innych krajów, wymiana spostrzeżeń i rozwój zdolności komunikacyjnych.
 
     Goście międzynarodowego obozu mają zapewniony kilkunastodniowy pobyt w malowniczo umiejscowionym uniwersyteckim ośrodku wypoczynkowym „Chervonakalyna”, położonym 35 km od Tarnopola, z pełnym dostępem do dogodności jakie on zapewnia. 
Do tej pory z polskich uczelni w programie wzięły udział Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.  Każdą z tych uczelni co roku reprezentowało dotąd 4 studentów.
 
W czasie pobytu odbywają się:
 

 • Szkolenia z zakresu „Medycyna w stanach alarmowych”
 • Zaznajomienie się z narodowymi i kulturowymi osobliwościami krajów, skąd pochodzą uczestnicy
 • Wycieczki do niezwykłych miejsc Ukrainy
 • Mnóstwo ciekawych zajęć integracyjnych, zarówno sportowych, jak i artystycznych

 
Jak wspaniała przygoda czeka w miejscu Chervonakalyna potwierdzają relacje uczestników umieszczone poniżej.

 

Summer School 2013
 

     Jest to idealna okazja, aby poznać kulturę i zwyczaje innych narodów! Dla mnie niesamowita była możliwość poznania studentów z Kazachstanu, czy Gruzji i prezentacja tych krajów, które zainspirowały mnie do ich odwiedzenia. Studenci z Ukrainy natomiast włożyli w każdy  ogromnie dużo pracy i energii, efekt był powalający! Gdybym tylko mogła na pewno wybrałabym się tam ponownie!

Polecam!
Anna Potyrcha
 
 

Summer School Tarnopol 2012
 

     Decyzja o aplikowaniu zapadła bardzo szybko, potem wątpliwości, niepewność, czy aby na pewno warto? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak!

     Bałam jechać się na Ukrainę, nie wiele wiedziałam o tym kraju, ale okazało się, że jest to miejsce, gdzie żyją uśmiechnięci, niezmiernie mili ludzie, chętni do pomocy. Pojechaliśmy dwa dni wcześniej, żeby zwiedzić Lwów i był to dopiero przedsmak świetnej zabawy.

     Piękny ośrodek Chervonakalyna znajdujący się niedaleko Tarnopola zapewniał mnóstwo rozrywek: basen, korty tenisowe, stoły do tenisa stołowego, boisko do siatkówki i piłki nożnej. Codziennie mnóstwo sportu, relaksu, zabaw i zawodów. Każdego dnia różne kraje opowiadały o sobie i swoich uczelniach. Podobało mi się to, że nie był narzucony jakiś bardzo konkretny grafik, można było wybrać to co się lubi i na co ma się ochotę. Ładne, dwuosobowe pokoje, każdy z łazienką. Warunki są naprawdę fajne, więc jeśli ktoś jest czyściochem to nie ma się o co martwić! To, co podobało mi się najbardziej, to ludzie. Poznałam nowych znajomych z różnych, czasem dla nas bardzo egzotycznych krajów, z niektórymi mam kontakt do dzisiaj. Świetnie się razem wszyscy dogadywaliśmy i bawiliśmy. W czasie pobytu odbyły się 3 wycieczki, najbardziej podobał mi się spływ rzeką Dniestr, piękne widoki, wyścigi na wodzie były warte poświęcenia skóry, która trochę ucierpiała na palącym słońcu i butów, które do tej pory leżą na dnie rzeki. Na koniec wszyscy mogli pokazać swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w zawodach, które odbywały się na zasadzie gry terenowej. Było ciężko, ale moja drużyna zajęła zaszczytne 3 miejsce, więc jestem zadowolona.

 
Zdecydowanie polecam!
Agnieszka Kobyłko
 
kro@wroclaw.ifmsa.pl
 

     Decyzja zapadła dość szybko. Podróż w nieznane! Któż o tym nie marzy? Wielka radość z pozytywnych wyników kwalifikacji, planowanie i oczekiwanie.

     Na początek przepiękny Lwów w niecałe dwa dni, czyli niesamowicie intensywne zwiedzanie, gdyż być na Ukrainie i nie odwiedzić tego pięknego miasta, byłoby grzechem. A dalej? Na Tarnpol!

     10 wspaniałych dni, spędzonych w towarzystwie przyszłych lekarzy z Austrii, Azerbejdżanu, Czech, Kazachstanu, Rosji i Ukrainy. Każda minuta dnia wypełniona po brzegi: zwiedzanie Tarnopola, spływ kataramanami po Dniestrze, nauka udzielania pierwszej pomocy, a w międzyczasie poznawanie innych kultur i zwyczajów poprzez dni narodowe, a także ludzi. Niesamowitych, zdolnych i ambitnych młodych osób. Rozmowy do późna, wspólne tańce, śpiewy, a przede wszystkim ogrom wspaniałej zabawy i życzliwości. Do tego ogrom ciepła i pomocy, jakie płynęły w naszym kierunku od gospodarzy. Całość ulokowana w sympatycznym pensjonacie Chervonakalyna należącym do Uniwersytetu Medycznego w Tarnopolu, gdzie czekały na nas 2-osobowe pokoje z łazienkami oraz pełne wyżywienie.

 
Polecam gorąco!
 
Marta Pysz
martapysz@gmail.com
 
 

Summer School Tarnopol 2011

      Obóz odbywa się w okresie wakacyjnym, w lipcu. Każdy dzień pobytu w Chervonejkalynie ma swój urok. Czas jest tak zorganizowany, żenikt się nie nudzi. Uczestnicy poznają się wzajemnie oraz zwyczaje, kulturę swoich krajów ojczystych poprzez przygotowywane prezentacje, pokazy, dyskusje, gry. Mają okazję do wymiany swoich wrażeń związanych z odmiennymi sposobami nauczania medycyny, stomatologii oraz innych nauk pokrewnych. Rozwijają przy tym swoje multi-językowe umiejętności. W międzyczasie można się opalać, pływać w basenie, wybrać nad okoliczne jezioro, grać w piłkę nożną, tenisa, tenisa stołowego i wiele innych. Uczestnicy integrują się ze sobą w mieszanych narodowościowo zespołach podczas zawodów sportowych, terenowych szkoleń z pierwszej pomocy. Wszyscy chodzą syci, ponieważ obozowa stołówka gwarantuje swoim podopiecznym bardzo smaczne, typowo ukraińskie posiłki. Zwieńczeniem niemalże każdego dnia jest dyskoteka, podczas której uczestnicy bawią się w rytmach tańców typowych dla poszczególnych państw. Dodatkowym urozmaiceniem zapewnianym przez organizatorów są najróżniejsze wycieczki do przepięknych miejsc ukrywanych przez Ukrainę (m.in. do Tarnopola, Kamieńca Podolskiego, wielu innych). Niezapomnianą przygodą pozostaje także z pewnością spływ kajakowy po rzece Dniestr.

     Pobyt w Chervonejkalynie zawsze jest odbierany przez jego uczestników z wielkim entuzjazmem.  Jest okazją do poszerzenia horyzontów międzynarodowego porozumienia, integracji, niezapomnianej zabawy, zawarcia wielu nowych przyjaźni oraz zapoznania się z obyczajowością innych, nieraz odległych geograficznie państw. Przy tym wszystkim nie trzeba się o nic niemalże troszczyć, ponieważ organizatorzy oraz ukraińscy studenci dbają o każdy szczegół. W Czervonejkalynie można się poczuć jak w domu. Szczęściarzem jest ten, kto sam to przeżył. 
 

Uczestniczki 6. International Students’ Summer School


 

Dotychczasowi uczestnicy Summer School w Tarnopolu:

2010  

 • Anna Kańtoch, III rok Wydział Lekarski
 • Michał Biały, V rok Wydział Lekarsko-stomatologiczny
 • Karolina Kaaz III rok Wydział Lekarski
 • Patryk Pilecki, IV rok Wydział Lekarski

2011

 • Jędrzej Balcerczyk, III rok Wydział Lekarski
 • Dawid Walicki III rok Wydział Lekarski
 • Anna Malczewska IV rok Wydział Lekarski
 • Katarzyna Pukajło VI rok Wydział Lekarski

2012

 • Marta Pysz – IV rok Wydział Lekarski
 • Agnieszka Kobyłko – III rok Wydział Lekarski
 • Piotr Seiffert – VI rok Wydział Lekarski

2013

 • Maria Jezior - IV rok Wydz. Lekarskiego
 • Anna Potyrcha - III rok Wydz. Lekarskiego
 • Zbyszko Chowaniec - VI rok Wydz. Lekarskiego
 • Małgorzata Toczyńska-Moskal - VI rok Wydz. Lekarskiego