Aktualności | 14.11.2015

„Zdrowie pod kontrolą”

Podczas najzdrowszego wydarzenia we Wrocławiu można było sprawdzić swój stan zdrowia, wykonując podstawowe badania profilaktyczne. Ponadto na uczestników czekała duża dawka wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia.

Bezpłatna spirometria oraz darmowe pomiary ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy czy cholesterolu to tylko niektóre z badań, z jakich można było skorzystać podczas dwudniowej akcji "Zdrowie pod kontrolą". Nie zabrakło nauki udzielania pierwszej pomocy, konsultacji dietetycznych oraz przeglądów stomatologicznych. Studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przekonywali wrocławian do zdrowego żywienia oraz rzucenia palenia. Kobiety mogły nauczyć się samobadania piersi, zaś mali pacjenci w "Szpitalu Pluszowego Misia" oswajali się z „białym fartuchem”. Na stoisku DKMS można było zarejestrować się do bazy szpiku kostnego. Drugiego dnia prowadzono także porady z zakresu zdrowia psychicznego oraz propagowano ogólnoświatową akcję Movember, mającą na celu podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty.

Zainteresowanie akcją było spore. Zwłaszcza ludzie starsi decydowali się na korzystanie z naszych bezpłatnych badan i konsultacji – podkreśla Joanna Zaleńska, Prezydent IFMSA-Poland Odział Wrocław. W organizację akcji zaangażowali się studenci medycyny, stomatologii (PTSS Wrocław), dietetyki oraz zdrowia publicznego. Swoją obecnością wspierali nas przedstawiciele Centrum Medycznego Synexus, Amazonki z Femina – Fenix oraz Fundacja Ochrony Zdrowia Psychicznego – dodaje organizatorka.

Akcja "Zdrowie pod kontrolą" odbyła się w Arkadach Wrocławskich.

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 14.11.2015 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 15.11.2015