Polscy i zagraniczni naukowcy w dyskusji o chorobie Parkinsona

Specjaliści min.: w dziedzinie diagnostyki klinicznej oraz terapii zaburzeń ruchowych z Polski i zagranicy będą rozmawiać o chorobie Parkinsona i innych zaburzeniach ruchowych podczas kongresu organizowanego przez UMW.

W dniach 7-10 kwietnia 2021 roku we Wrocławiu odbędzie się w formie on-line IV Kongres Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz równocześnie VIII Zjazd Sekcji Schorzeń
Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Organizatorem Kongresu jest zespół Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 
— Naszym głównym celem jest przedstawienie zagadnień dotyczących zaburzeń ruchowych, przede wszystkim choroby Parkinsona, od ich patogenezy, poprzez obraz kliniczny i aktualne klasyfikacje, współczesne metody diagnostyczne i terapeutyczne — mówi prof. Sławomir Budrewicz, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego oraz Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii UMW. 
Podczas zjazdu odbędzie się także sesja przeznaczona dla chorych, podczas której zostaną przedstawione problemy dotyczące terapii schorzeń układu pozapiramidowego, rehabilitacji i opieki w schyłkowym okresie chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego. Forma on-line konferencji pozwoli uczestnikom na aktywny kontakt z wykładowcami z możliwością uczestniczenia w sesjach wideo. — W wirtualnym Wrocławiu będziemy gościć uznanych specjalistów w dziedzinie diagnostyki klinicznej, neuropsychologicznej, neuroobrazowania oraz terapii zaburzeń ruchowych z Polski i zagranicy (m.in z Niemiec, Włoch oraz USA) — mówi prof. Budrewicz. — Celem Kongresu jest także integracja środowiska neurologów i specjalistów innych dziedzin w zdobywaniu wiedzy i wspólnej opiece nad pacjentami z chorobą Parkinsona, parkinsonizmami atypowymi i innym zaburzeniami  ruchowymi — dodaje.
Konferencja będzie odbywać się pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. dr. hab. Piotra Ponikowskiego. 
Więcej informacji o kongresie znajdziecie Państwo TUTAJ.