Aktualności | 09.12.2016

Prof. Piotr Ponikowski wysłuchał bolączek doktorantów

Czego doktoranci naszej uczelni oczekują od Uniwersytetu Medycznego? Jakiego wsparcia poszukują? Na te pytania odpowiadali studenci studiów doktoranckich na drugim spotkaniu cyklu Quo Vadis Doctore.

W czwartek 8 grudnia prorektor ds. nauki prof. Piotr Ponikowski, prorektor ds. dydaktyki prof. Piotr Dzięgiel, prof. dr hab. Tomasz Wróbel oraz przedstawiciele Rady Doktorantów spotkali się ze studentami oraz doktorantami, by porozmawiać o tym co można zmienić, by więcej osób miało zamiar zostać na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Prof. Ponikowski podkreślił, że najważniejsze dla niego jest, by poznać oczekiwania obecnych i przyszłych doktorantów: musimy zrobić wszystko, żeby najlepsi studenci zostali doktorantami.

W czasie rozmowy nie szukano winnych. Poszukiwano realnych sposobów na rozwiązywanie problemów dotyczących finansowania badań, skomplikowanych sposobów aplikacji i innych ograniczeń w zakresie grantów, braku informacji na temat możliwości pomocy w przygotowywaniu artykułów i samego doktoratu, jakie dostępne są na Uniwersytecie.

Fot. Adam Zadrzywilski

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 09.12.2016 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 09.12.2016