Dla studentów


Dear English Division students,
all news considering the current situation will be translated into English and published on:
ED Facebook page: https://www.facebook.com/Wroclaw-Medical-University-English-Division-148...
ED website in the news section:
Medicine - https://www.ed.umed.wroc.pl/medicine
Dentistry - https://www.ed.umed.wroc.pl/dentistry2


Nowy podział roku akademickiego

Sesja letnia w formie ciągłej trwać będzie od 18 czerwca do końca września. Egzaminy poprawkowe w sesji letniej (ciągłej), tj. II terminy/egzaminy komisyjne, muszą być zakończone do końca sesji letniej (ciągłej). Link do zarządzenia


Dostęp do platformy e-learnigowej przedłużony do 1 czerwca

Studenci ostatnich lat kierunku lekarskiego oraz kierunków prowadzonych w ramach Wydziału Nauk o Zdrowiu będa mogli bezpłatnie korzystać z platformy e-learnigowej Incision Academy do 1 czerwca 2020 r.  Więcej o platformie


Przedłużenie zdalnego nauczania do odwołania

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola podjęło decyzję o dalszym prowadzeniu zajęć dydaktycznych wyłącznie w formie zdalnej na wszystkich uczelniach Wrocławia i Opola. Wszelkie formy zajęć dydaktycznych odbywać się będą na uczelni w formie zdalnej do odwołania.


Zasady przeprowadzania egzaminów online

Dziekani przygotowali wytyczne dotyczące zasad przeprowadzania egzaminów online. Na całej uczelni, jeśli zajdzie taka konieczność, obowiązywał będzie jednolity system przeprowadzania zdalnych egzaminów. Więcej o ogólnych zasadach. Więcej o rekomendowanych platformach


Zmiany ważne dla studentów w związku z tzw. "Tarczą antykryzysową 2.0"

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej przygotował komentarz do "Tarczy Antykryzysowej 2.0" z 16.04.2020 r., w którym wyjaśnia, co zmienia się dla uczelni i studentów. Pełny tekst dostępny do pobrania tutaj.
Najważniesze dla studentów zmiany dotyczą m.in. przedłużenia ważności legitymcji, umożliwienia rektorowi wprowadzenia zmian w organizacji roku akademickiego, zgody na przeprowadzenie egzaminów czy obrony prac dyplomowyh zdalnie, jeśli uczelnia ustali wewnętrznie taką możliwość oraz zmian w zasadach pozyskiwania świadczeń socjalnych. Najważniejsze informacje zebrano na inforgrafikach.


Najważniejsze informacje na temat wolontariatu

Najważniejsze informacje na temat wolontariatu studenckiego w trakcie pandemii COVID-19, zebrane w jednym miejscu. Propozycje dla osób chcących się zaangażować, nie tylko w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Zapoznaj się ze szczegółami


Uniwersytecki Szpital Kliniczny nadal poszukuje wolontariuszy

Więcej informacji


Stanowisko w kwestii wolontariatu

Prorektor ds. dydaktyki prof. Piotr Dzięgiel opublikował stanowisko dotyczące zaliczenia zajęć wolontariackich przez studentów UMW. Sprawa była konsultowana na kolegium rektorsko-dziekańskim. Treść pisma


Obniżenie opłat za akademik kwiecień 2020

O 15% zostały obniżone kwetniowe opłaty za zakwaterowanie w domach studenckich UMW dla osób, którze opuściły dom studencki, lecz nie wykwaterowały się z niego i pozostawiły w nim swoje rzeczy. Więcej


Umieszczanie plików w chmurze - instrukacja dla studentów

Działa już dostęp dla studentów do strony z materiałami umieszczonymi przez nauczycieli akademickich. Uzyskanie dostępu wymaga zalogowania się jako "student" przy użyciu loginu i hasła jak do poczty studenckiej. Dalsze instrukcje.


Konsultacje psychologiczne dla studentów i doktorantów

Jeśli doświadczasz trudności adaptacyjnych, czujesz się samotny, masz kłopot z wyrażeniem emocji lub szukasz pomocy w uporaniu się z aktualnymi trudnościami życiowymi, masz możliwość skorzystania z darmowej porady psychologicznej. Więcej informacji.

Psychological Help

If You feel lonely, isolated, have problems with adapting to student's life or need help coping with current life events or the epidemiological situation, do not hesitate to e-mail our psychologist at karolina.fila-witecka@student.umed.wroc.pl and book an appointment. Read more.


Zasady elearningu na poszczególnych wydziałach

Ogólne zasady zostały określone w komunikatach wydanych przez Dziekanów:


Fakultety – Zakład Dydaktyki Szkoły Wyższej

W dniu 19.03.2020 zostaje uruchomiona zdalna realizacja treści programowych w ramach uruchomionych przedmiotów fakultatywnych: Ochrona zdrowia w polityce senioralnej (dr Żanetta Kaczmarek), Rozwijanie umiejętności współpracy w grupie (dr Anna Sladek) , Kreowanie potencjału zawodowego, Wypalenie zawodowe, Warsztaty umiejętności doradczych (mgr Danuta Wiśniewska).
Wszystkie osoby zapisane na fakultety prosimy o kontakt w systemie BAZUS z osobami prowadzącymi.
Szczegóły na stronie internetowej Zakładu Dydaktyki Szkoły Wyższej.


Ważność legitymacji przedłużona do 31 maja 2020

Premier Jarosław Gowin podpisał dziś rozporządzenie, dzięki któremu ważność legitymacji studenckich i doktoranckich zostanie, na mocy rozporządzenia, automatycznie wydłużona do 31 maja, bez konieczności osobistego stawiania się w sekretariacie. Źródło


Zdalny dostęp do zasobów Biblioteki UMW

Dostęp do licencjonowanych źródeł elektronicznych Biblioteki UMW z komputerów domowych jest możliwy za pośrednictwem serwera HAN.
Warunkiem korzystania z usługi jest zarejestrowanie się w uczelnianym Centralnym Systemie Autoryzacji (CSA), który umożliwia rozpoznawanie uprawnionych osób.
Link do rejestracji: http://csa.umed.wroc.pl/
E-książki: http://bg.umed.wroc.pl/e-ksiazki-w-sieci-am.html
E-czasopisma:http://bg.umed.wroc.pl/e-czasopisma-w-sieci-um.html
Bazy danych: http://bg.umed.wroc.pl/bazy-wiecej.html
-----
You can access the licensed e-resources of #WMULibrary from your home computers via HAN server.
To get access you need to be registered at WMU Central Authorisation System (CSA) that authorises WMU staff and students. Register at: http://csa.umed.wroc.pl/
E-books: http://bg.umed.wroc.pl/e-ksiazki-w-sieci-am.html
E-journals:http://bg.umed.wroc.pl/e-czasopisma-w-sieci-um.html
Databases: http://bg.umed.wroc.pl/bazy-wiecej.html


Wolontariat w USK

Uniwersytecki Szpital Kliniczny prosi o pomoc wszystkich studentów, którzy mogliby wesprzeć szpital w działaniu w najbliższych tygodniach. Część zadań związana będzie z pacjentami, ale część dotyczyć ma pracy organizacyjnej.
Z apelem o wsparcie szpitali klinicznych zwrócili się do uczelni ministrowie: Zdrowia oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego. USK prosi o wsparcie zarówno w pracy przy pacjentach, jak i organizacyjnej oraz administracyjnej. Osoby chętne zgłosić się mogą do szpitala - za kontakt z wolontariuszami odpowiada Krzysztof Mętel e-mail kmetel@usk.wroc.pl, tel. 71 733 11 42.
UWAGA! Osoby, które wysłały już swoje zgłoszenie pod adres marketing@umed.wroc.pl nic nie muszą robić - przekażemy je do szpitala - czekajcie na kontakt.
Dla osób, które wysłały już zgłoszenia założona została grupa na Facebooku, gdzie wrzucane są aktualne informacje organizacyjne dla wolontariuszy.
Bardzo dziękujemy za tak liczne zgłoszenia. Jesteśmy dumni z postawy naszych studentów.

Przypominamy, że Wydział Nauk o Zdrowiu już potwierdził, że przez udział w wolontariacie można zaliczyć praktyki zawodowe - szczegóły tutaj


Studenci ratownictwa medycznego- e-learning

Zakłąd Ratownictwa Medycnego otwiera czasowy dostęp do wirtualnej symulacji medycznej dla studentów wszystkich lat kierunku ratownictwo medyczne.

INSTRUKCJA:
1. Każdy student, który weźmie udział w projekcie powinien założyć lub posiadać indywidualne konto w serwisie: www.worldofrescue.com
podając imię i nazwisko, adres swój e-mail oraz w polu NICK wpisując nr indeksu.
2. Po dokonaniu rejestracji student przesyła informację o dokonaniu rejestracji do koordynatora Uczelni (dr Paweł Gawłowski) wraz z podaniem nr indeksu oraz roku studiów.
Email: pawel.gawlowski@umed.wroc.pl
3. O udostępnieniu licencji każdy student zostanie poinformowany osobną wiadomością e-mail. Po otrzymaniu wiadomości student będzie mógł pobrać aplikację VMS, zainstalować i rozpocząć korzystanie.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
- procesor i3,
- 8GB pamięci RAM,
- grafika zintegrowana lub dedykowana,
- 10 GB wolnej przestrzeni na dysku,
- stałe połączenie z internetem minimum 5mb/s


Studenci 4,5,6 roku kierunku lekarskiego - e-learning

Uczelnia rekomenduje zdobywanie wiedzy przez platformę e-learnigową Incision Academy. Znajdziecie tam 400 sfilmowanych procedur zabiegowych i testy sprawdzające wiedzę. Więcej informacji o platformie i instrukcję jej użytkowania znajdziecie tutaj
 


Konsultacje psychologiczne dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Medycznego

Jeśli doświadczasz trudności związanych z adaptacją, czujesz się samotny lub wyalienowany, masz kłopot z wyrażeniem lub nazwaniem emocji, które odczuwasz lub szukasz pomocy w uporaniu się z aktualnymi trudnościami życiowymi pamiętaj, że masz możliwość skorzystania z darmowej porady psychologicznej na terenie Uczelni.

W celu umówienia się na wizytę skorzystaj z maila: psycholog.umed@gmail.com

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną w naszym kraju możliwość konsultacji pozostaje bez zmian, jedyne co się zmienia to forma konsultacji, ze spotkania na żywo na poradę on-line. Jest to spowodowane zarówno koniecznością ograniczenia kontaktu fizycznego, jak i stworzenia możliwości udzielania konsultacji studentom przebywającym na kwarantannie lub poza Wrocławiem.

Szczegóły dotyczące konsultacji znajdziesz zarówno na stronie Katedry Psychiatrii (www.psych.umed.wroc.pl), jak i na Facebooku ((https://pl-pl.facebook.com/KatedraPsychiatrii/).

Psychological Help

If You feel lonely, isolated, have problems with adapting to student's life or need help coping with current life events or the epidemiological situation, do not hesitate to e-mail our psychologist at karolina.fila-witecka@student.umed.wroc.pl and book an appointment.

In light of the epidemiological situation there is no change in the availability of psychological services for students. The consultations, however, will be held online, until further notice, in order to limit physical contact as well as increase the availability of psychological support for those students who are currently under quarantine or located outside the campus.

Details of the consultation you can find in the Department of Psychiatry (www.psych.umed.wroc.pl) and on Facebook (https://pl-pl.facebook.com/KatedraPsychiatrii/).
You will have professional help.


Apel Prezydenta Wrocławia do studentów

Szanowni Państwo,
Studentki i Studenci Wrocławia!
Bardzo Was proszę byście okres zawieszenia zajęć na uczelniach potraktowali z całą powagą sytuacji, jako czas naszej wspólnej mobilizacji w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia, w tym Was i Waszych rodzin.
Apeluję do Was: zostańcie w swoich domach, akademikach, na stancjach – w ten sposób pomożecie zmniejszyć ryzyko przenoszenia koronawirusa.
We Wrocławiu jest Was ponad 110 tysięcy! Jesteście ogromnie ważną i niezwykle liczną grupą wrocławian. Liczymy na Was! Zastosujmy się zatem wszyscy do apelu władz rządowych o ograniczenie do minimum naszej obecności w przestrzeni publicznej.
To nie jest czas zabawy.
Im mniej spotkań i zgromadzeń, tym mniejsze ryzyko roznoszenia choroby. Pomyślmy o tych najbardziej narażonych: osobach starszych i mniej odpornych od nas.
Wiedząc, że zawsze mogę na Was liczyć,
Jacek Sutryk,
Prezydent Wrocławia

Students of Wrocław!
In the period of suspension of classes at universities, we are asking you to treat the current situation seriously, for the sake of safety of Wrocław residents, including you and your families.
I call upon to you all: stay at your homes, dormitories, quarters – this way you will help to reduce the risk of spreading of corona virus.
There are over 110, 000 students in Wrocław – You are a very important and crucial group of Wrocław residents. We are counting on you! Please, follow the appeal of the government authorities to minimize our presence in the public spaces.
This is not a period for entertainment!
The fewer meetings and gatherings, the lower the risk of spreading the virus.
Please, think about the most vulnerable for the virus: elder people and less resistant than us.
Knowing, that I can always count on you,
Jacek Sutryk
Mayor of Wrocław