Badanie nad wpływem chlorochiny rozpoczęte
(9.4.2020)

Dzielimy się dobrymi wiadomościami. Ruszył ogólnopolski program badania wpływu chlorochiny na zapobieganie lub zmniejszenie ciężkich powikłań płucnych w przebiegu zakażenia koronawirusem koordynowany przez naszych specjalistów.

Zmiana organizacji pracy na uczelni
(13.3.2020)

W związku z zaistniałą sytuacją zmienia się organizacja pracy na uczelni. Najbardziej skuteczną formą kontaktu będzie e-mail. Wiele jednostek, w celu ograniczenia kontaktów, zmieniło zasady funkcjonowania - na przykład sposób przyjmowania dokumentów.

Obniżenie opłat za akademik kwiecień 2020
(9.4.2020)

O 15% zostały obniżone kwietniowe opłaty za zakwaterowanie w domach studenckich UMW dla osób, którze opuściły dom studencki, lecz nie wykwaterowały się z niego i pozostawiły w nim swoje rzeczy.

Przylądek Nadziei wznawia przyjęcia
(7.4.2020)

Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei USK wznawia przyjęcia - wszystkie konieczne zabiegi będą wykonywane. Nie zmieniła się także liczba osób zarażonych SARS CoV-2.

Przedłużenie zdalnego nauczania do 30.04.2020
(7.4.2020)

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola podjęło decyzję o dalszym prowadzeniu zajęć dydaktycznych wyłącznie w formie zdalnej na wszystkich uczelniach Wrocławia i Opola do dnia 30 kwietnia 2020 r.

Wyniki testów wykonanych w USK - stan 06.04.2020
(6.4.2020)

Wszystkie z otrzymanych 150 wyników testów wykonanych wśród pacjentów, pracowników i opiekunów w Przylądku Nadziei są negatywne. Szpital czeka jeszcze na wyniki ze 100 kolejnych próbek.

Działania podjęte w Przylądku Nadziei
(4.4.2020)

Kolejne działania podejmowane są przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w związku ze stwierdzeniem przypadku zakażenia koronowirusem u pacjentki Przylądka Nadziei. Przeprowadzane są testy u wszystkich pacjentów i pracowników kliniki.

Potwierdzone przypadki zakażenia w USK
(3.4.2020)

3 kwietnia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym uzyskano pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa u 6 osób; 3 pacjentów oraz 3 pracowników szpitala (ratowników oraz pielęgniarki). Osobom z kontaktu przeprowadzono testy.

Dostęp do darmowych materiałów firmy Elsevier
(3.4.2020)

Elsevier może pomóc całkowicie bezpłatnie w kilku obszarach m.in. w dostarczeniu wykładowcom w formie elektronicznej egzemplarzy okazowych książek i materiałów dodatkowych do podręczników.

Zwiększenie wydajności testów przesiewowych na Covid-19
(3.4.2020)

Naukowcy z Uniwersytetu w Namur (Walonia-Bruksela) opracowali metodę zwiększenia wydajności testów przesiewowych na Covid-19, z której można korzystać już dzisiaj, w okresie powszechnego niedoboru odczynników.