Klinika Psychiatrii uruchamia program wsparcia

Potrzebę zasygnalizowali rezydenci pracujący w szpitalu przy ul. Koszarowej. Reakcja była błyskawiczna - od 16.03 działa program wsparcia dla personelu medycznego - mówi prof. Joanna Rymaszewska. Już wcześniej uruchomiono go dla pacjentów.

Jak dodaje kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii UMW z pomocy będzie mógł skorzystać personel medyczny szpitala przy Koszarowej, ale także z innych placówek, w tym POZ. Będą to telekonsultacje (skype, telefon), a wyjątkowo pilnych przypadkach, także bezpośrednie wizyty w poradni. Do dyspozycji będą codziennie doświadczeni psycholodzy, psychoterapeuci i psychiatrzy. Zainteresowanym podajemy nr telefonu  71 784 16 10, Rejestracja Klinika Psychiatrii, Wyb. Pasteura 10 oraz e-mail psychiatria@umed.wroc.pl

Ponadto, z inicjatywy zespołu Katedry i Kliniki Psychiatrii powstał również program wsparcia dla chorych izolowanych w szpitalu, przed i po diagnostyce w kierunku koronawirusa. Telekonsultacje psychologiczne będą udostępnione dla wszystkich potrzebujących w ramach pracy wolontaryjnej psychologow z naszego zespołu i innych ośrodków psychoterapeutycznych we Wrocławiu.

Telefon kontaktowy 717841610, mail: psychiatria@umed.wroc.pl

Każdy potrzebujący będzie umówiony na tele-konsultacje lub video-konsultacje.