Aktualności

Wśród najczęściej cytowanych naukowców świata
(16.11.2017)

Drugi rok z rzędu prof. Piotr Ponikowski znalazł się w gronie najczęściej cytowanych naukowców świata. W prestiżowym zestawieniu w 2017 roku widnieje zaledwie 5 Polaków - czterech kardiologów i jeden informatyk.

Zdobądź Diamentowy Grant
(20.11.2017)

Przyjmowane są wnioski w ramach VII edycji konkursu Diamentowy Grant. O sfinansowanie badań naukowych studenci studiów drugiego stopnia oraz czwartego, piątego i szóstego roku studiów jednolitych mogą ubiegać się do połowy stycznia.

Przynieś leki do apteki
(20.11.2017)

PTSF zbiera leki, które zalegają we wrocławskich domach, a mogą być wykorzystane przez ubogich chorych. Leki zbierane w Aptece Akademickiej w USK trafią następnie do Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei.

Granty NCN-u dla naszych naukowców
(19.11.2017)

Ponad 2 miliony złotych wyniesie dofinansowanie uzyskane przez naukowców naszej uczelni. Narodowe Centrum Nauki ogłosiło laureatów dwóch konkursów: Opus i Preludium. W każdym z nich wyróżniono 2 nasze projekty.

Gotowi i zdolni, żeby robić rzeczy piękne
(17.11.2017)

Absolwenci medycyny pożegnali studia w wielkim stylu – wśród wzruszeń i łez, śmiechów i braw oraz zapewnień, że lata  spędzone na naszej uczelni należały do najbardziej wyjątkowych w ich życiu.

Dziękujemy w Dniu Studenta
(17.11.2017)

17 listopada - Dzień Studenta. Dzięki zdjęciom naszej absolwentki, możemy z tej okazji na uczelnię spojrzeć studenckimi oczami. Podczas otwarcia wystawy, władze uczelnie podziękowały najaktywniejszym organizacjom studenckim.

Trwa Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach
(17.11.2017)

Studenci farmacji apelowali: Pamiętajcie o odpowiedzialnym przyjmowaniu antybiotyków! Członkowie PTSF o antybiotykoterapii opowiadali licealistom w IV LO im. Stefana Żeromskiego oraz w XII LO im. Bolesława Chrobrego.

Święto Nauki Wrocławskiej 2017
(16.11.2017)

Michał Tkaczyszyn - doktorant prof. Ewy Jankowskiej - odebrał w czasie Święta Nauki Wrocławskiej Stypendium im. Ludwika Hirszfelda. Po raz kolejny 15 listopada wrocławskie uczelnie wspólnie obchodziły swoje święto.