Aktualności

Amgen Scholars - zagraniczne staże dla studentów
(16.1.2018)

Do 1 lutego 2018 r. można składać wnioski o udział w programie naukowym firmy Amgen, lidera na rynku biotechnologii. Latem każdego roku grupa studentów nauk przyrodniczych wyjeżdża na dwumiesięczny, intensywny staż badawczy.

Po raz kolejny zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
(15.1.2018)

Razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy graliśmy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Co roku w ramach wydarzeń organizowanych przez orkiestrę zapraszamy na bezpłatne badania.

Stypendia Ministra Zdrowia dla trojga naszych studentów
(12.1.2018)

 Aleksandra Drabik i Siddarth Agrawal (W. Lekarski) oraz Aleksandra Potempa (W. Farmaceutyczny z o. Analityki Medycznej) otrzymali Stypendia Ministra Zdrowia za wybitne osiągnięcia w minionym roku akademickim.

Czy trudno się dostać?
(12.1.2018)

Licealiści podchodzili do naszego stoiska w czasie V Targów Edukacyjnych w Kłodzku z pewną obawą. Często usłyszeliśmy, że nasza uczelnia jest postrzegana jako ta tylko dla najlepszych. I to prawda!

Dietetyczne fakty z okazji Dnia Wegetarian
(10.1.2018)

Obecnie mniej niż 10% Europejczyków jest na diecie wegetariańskiej, a najnowsze wytyczne żywieniowe zalecają ograniczenie spożycia mięsa - mówi dr Katarzyna Neubauer z Katedry i Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii.

Zmarła prof. Zdzisława Bem
(9.1.2018)

5 stycznia 2018 roku zmarła prof. Zdzisława Bem - przez wiele lat związana z Katedrą Radiologii naszej uczelni. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 11.01.2018 o 10.00 w Kościele Świętej Rodziny, ul. Monte Cassino 68.

UMED gra z WOŚP
(9.1.2018)

Po raz kolejny nasi studenci i pracownicy angażują się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku na Medyczną WOŚP zapraszają do Arkad Wrocławskich. W finał zaangażowane są także dwie nasze kliniki.

Nasi naukowcy ze stypendiami Uniwersytetu w Edynburgu
(8.1.2018)

W 2017 roku cztery osoby związane z naszą uczelnią skorzystały ze stypendiów i szkoleń oferowanych w ramach programu stypendialnego The Polish School of Medicine Memorial Fund Uniwersytetu w Edynburgu.