Zebraliśmy ponad 40 tys. zł dla WOŚP

43 690 zł zebrał Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy naszej uczelni, co pozwoliło pobić zeszłoroczny rekord wynoszący blisko 36 tysięcy złotych. W "najcięższej" puszce znalazło się ponad 2,5 tys. zł.

W trakcie 28. Finału WOŚP na ulicach Wrocławia można było spotkać 25 wolontariuszy związanych z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, ale na rzecz naszego sztabu kwwestowały również osoby nie będące studentami lub pracownikami umedu. W działaniach na rzecz sztabu nie przeszkadzał też wiek - najmłodsza wolontariuszka z puszką miała 10 lat, a najmłodszy członek sztabu 9 miesięcy. W tygodniu poprzedzającym finał na naszej uczelni zorganizowaliśmy zwiedzanie między innymi Centrum Symulacji Medycznej i Muzeum Anatomii, w trakcie których również prowadzona była zbiórka. Liczyliśmy też pieniądze z puszek zbieranych w sąsiedztwie szpitali, nie tylko USK, ale także przy ulicach Fieldorfa czy Kamieńskiego. Chętni mogli przekazac datek także do wirtualnej puszki naszego sztabu, gdzie ostatecznie zebrano 4272 złote, z kolei licytacje gadżetów przyniosły ponad 1700 zł. Jak co roku, finał największej zbiórki charytatywnej w Polsce był  okazją do skorzystania z badań profilaktycznych prowadzonych w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej oraz Przylądku Nadziei, oczywiście również w zamian za symboliczną wpłatę do puszki. 

W całej Polsce w trakcie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do tej chwili udało się zebrać ponad 115 mln złotych, a w samym Wrocławiu jak dotąd 1,8 mln złotych.