Zdaj egzamin z odpowiedzialności i zaszczep się

Od 4 maja wszyscy studenci będą mogli rejestrować się na szczepienie przeciw Covid-19. Prof. Piotr Ponikowski razem z rektorami innych wrocławskich uczelni apeluje: skorzystajcie z tej możliwości.

– Zwracam się do Was, bo w najbliższych dniach to wasze zaangażowanie może zaważyć na tym, jak będą wyglądały zajęcia w najbliższym roku akademickim – powiedział prof. Piotr Ponikowski w nagraniu skierowanym do wrocławskich studentów. - Uruchomienie programu szczepień daje szansę na to byśmy mogli ponownie się spotkać na salach wykładowych, w laboratoriach, pracowniach. Żebyśmy mogli wrócić do normalnego życia. To może być dla was najważniejszy egzamin - z odpowiedzialności.

Dzięki współpracy wrocławskich uczelni udało się zaszczepić większość nauczycieli akademickich. Już za kilka dni taką szansę będą mieli studenci. We Wrocławiu studiuje około 80 tysięcy osób. Większość z nich w wyniku pandemii ostatni rok spędziła poza murami uczelni, na zajęciach zdalnych. Dzięki możliwości szczepienia studentów uczelni medycznych w ramach grupy zero możliwy był powrót do zajęć stacjonarnych i praktyk studenckich na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Otwarcie Narodowego Programu Szczepień dla młodszych roczników daje szansę na powrót do akademickiej normalności także innym wrocławskim uczelniom.

4 maja z możliwości rejestracji na szczepienia będą mogły skorzystać osoby między 18 a 29 rokiem życia, które wyraziły chęć zaszczepienia w I kwartale 2021 za pośrednictwem serwisu pacjent.gov.pl. W kolejnych dniach otwarta zostanie rejestracja dla poszczególnych roczników, zaczynając od rocznika 1990-1991 w dniu 5 maja, aż do 9 maja, gdy na szczepienie będą mogły zarejestrować się osoby urodzone w latach 2002-2003.

Harmonogram zapisów na szczepienia:

• 4 maja – roczniki 1988-1989 oraz osoby w wieku 18-29 lat, które wcześniej wyraziły chęć szczepienia
  • 5 maja – roczniki 1990-1991,
  • 6 maja – roczniki 1992-1993,
  • 7 maja – roczniki 1994-1996,
  • 8 maja – roczniki 1997-1999,
  • 9 maja – roczniki 2000-2003

Jak się zapisać na szczepienie?

• infolinia 989,
  • online przez e-Rejestrację,
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
  • bezpośrednio w punkcie szczepień m.in. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu (szpital dysponuje trzema punktami szczepień przy ul. Borowskiej 213, Na Wydziale Farmacji UM przy ul. Borowskiej 211 oraz przy ulicy Skłodowskiej-Curie 50-52.

Szczegóły: www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Szczepienia studenckie_plakat