Zbiórka książek - Zaczytani

Proszę przejrzeć domowe biblioteczki - zbliża się III edycja Wielkiej Zbiórki Książek 2017. Zebrane książki trafią do małych i dużych pacjentów - książki z poprzednich edycji już są w naszym Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1.

W tym roku książki będzie można oddać także w Centrum Naukowej Informacji Medycznej oraz na Wydziale Nauk o Zdrowiu przy ul. Bartla 5. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23.04 - 21.05.17 r. w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków i Trójmiasto. Akcja została objęta patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Pacjenta oraz prezydentów Zaczytanych miast.

Jeżeli majcie w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz “czytadła” dla dorosłych, dołączcie do Zaczytanego świata i weźcie udział w akcji. Książki zostaną przekazane do placówek medycznych tworząc kolejne Zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych. Książki powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, wydane po 2000 roku.

Plakat zaczytani.org