Wydarzenia UMW na Dolnośląskim Festiwalu Nauki 2019

W ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki pracownicy i studenci Uniwersytetu Medycznego przygotowali ponad 90 wydarzeń w 8 miastach Dolnego Śląska. Oficjalna inauguracja festiwalu już 19 września 2019 r.

Po raz kolejny pracownicy naukowi UMW włączają się w akcję promującą naukę wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenia powiązane z Uniwersytetem Medycznym odbędą się we Wrocławiu, Legnicy, Bystrzycy Kłodzkiej, Bolesławcu, Głogowie, Dzierżoniowie, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich. Podczas zajęć przygotowanych we Wrocławiu będzie można przy okazji zajęć zobaczyć wnętrza wielu sal i laboratoriów uniwersytetu. Festiwal gościć będzie również w szkołach podstawowych i licealnych na terenie Dolnego Śląska.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na wszystkie wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Fot. Adam Zadrzywilski

Wśród tematów zaproponowanych przez społeczność akademicką UMW dominują te związane z medycyną sądową, mikrobiologią i chemią. Oto najciekawsze wydarzenia w poszczególnych miastach.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą wydarzeń. Aby to zrobić należy wejść na oficjalną stronę Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i w wyszukiwarce wydarzeń wybrać z listy organizatorów „Uniwersytet Medyczny”.

Fot. Tomasz Walów

Wrocław

14 i 15.09 - Zdemaskuj i złap mordercę - happening
20 i 23.09 - DNA na widelcu - zajęcia w laboratorium
20.09 - Elektryzujące oblicze serca - pokaz
20.09 - Podróż leku w naszym organizmie -wykład i warsztaty
23.09 - Tajemnice płodów teratologicznych - wizyta w tzw. Muzeum Anatomicznym - zwiedzanie muzeum
23.09 - Biochemia dla odważnych - zajęcia w laboratorium
24.09 - Czy zmysły działają z matematyczną precyzją? - warsztaty
25.09 - Między leczeniem a uzależnieniem - od morfiny do dopalaczy - wykład i pokaz
27.09 - Pierwsza pomoc czyli kilka minut, które mogą uratować ludzkie życie - pokaz

Legnica

26.09 - Zbrodnia na Dolnym Śląsku widziana przez okulary prof. Dobosza - wykład z dyskusją z publicznością

Bystrzyca Kłodzka

3.10 - Jak zdrowo i pięknie żyć - wykład inauguracyjny - wykład bez ograniczeń wiekowych

Bolesławiec

4.10 - Szczepionki - wynalazek anielski czy diabelski? - wykład z dyskusją z publicznością

Głogów

9.10 - Obrażenia ciała a odpowiedzialność karna - potencjalne skutki agresywnych zachowań - wykład

Dzierżoniów

18.10 - Mikroflora - czyli co byś chciał wiedzieć o codziennym życiu bakterii w Twoim ciele? - wykład

Ząbkowice Śląskie

24.10 -  Wypreparuj swój własny materiał genetyczny i zabierz go do domu - warsztaty

Ziębice

25.10 - Co każdy chłopiec i każda dziewczyna powinni wiedzieć o atakach terrorystycznych - wykład z dyskusją z publicznością

Fot. Adam Zadrzywilski

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą wydarzeń i odwiedzenia zajęć przygotowanych przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.