Wrocławska nauka zmierzyła się z biznesem na kortach

Stawka była wyrównana: 20 samodzielnych pracowników nauki kontra 20 przedstawicieli biznesu zmierzyło się na kortach Stadionu Olimpijskiego w ramach XIX Turnieju Tenisowy nauka kontra biznes.

Impreza organizowana była pod patronatem Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Po raz pierwszy jako Prezydent Wrocławia wystąpił w niej Jacek Sutryk. Tegoroczny turniej był kolejną imprezą integracyjną obydwu środowisk, sportowe zmagania bardzo ułatwiają codzienną współpracę uczelni z przedstawicielami środowiska biznesowego. Dobrym duchem i organizatorem wydarzenia był ponownie mgr Kazimierz Kowal – Laureat Nagrody Kolegium Rektorów za  Integrację Środowiska Akademickiego z 2017 roku.

Turniej na kortach rektor Marek Ziętek i prorektor Piotr Ponikowski
Nasza uczelnia miała silną reprezentację. W turnieju wzięło udział pięciu naszych przedstawicieli. Najlepiej wypadł prof. Marcin  Mikulewicz, który zajął trzecie miejsce. prof. Krzysztof Reczuch był piąty.. Pozostali sklasyfikowani zostali na pozycjach od 15 do 17.

Prezydent Wrocławia docenił udział rektorów uczelni; prof. Marka Ziętka nagradzając za działania integrujące środowisko, zaś prof. Piotra Ponikowskiego za jego powrót do tenisa.

Jacek Sutryk Marek Ziętek