Wrocław nagrodził naszych lekarzy

Tegoroczne rozdanie nagród miasta Wrocławia obfitowało w wyróżnienia dla naszych naukowców. Nagrody Wrocławia zdobyli prof. Alicja Chybicka i prof. Piotr Szyber, a Nagroda Prezydenta Wrocławia trafiła w ręcę prof. Krzysztofa Simona.

Prof. Alicja Chybicka otrzymała Nagrodę Wrocławia 2020  jako autorytet w dziedzinie pediatrii, transplantacji szpiku, onkologii i hematologii dziecięcej, za stworzenie we Wrocławiu wiodącego w Polsce ośrodka onkologii dziecięcej. Z kolei prof. Piotr Szyber, emerytowany profesor naszej uczelni i były kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, został wyróżniony tą samą nagrodą za osiągnięcia w dziedzinie transplantologii. 

Natomiast Nagroda Prezydenta Wrocławia trafiła w ręcę prof. Krzysztofa Simona za jego zaangażowanie w ratowanie zdrowia i życia ludzkiego w czasie zagrożenia wywołanego COVID-19.

Z pełną listą laureatów można się zapoznać tutaj: https://www.wroclaw.pl/portal/honorowi-obywatele-wroclawia

Nagrody od 1993 r. wrocławski samorząd przyznaje  wybitnym postaciom i instytucjom za całokształt ich pracy na rzecz miasta. Dotąd były wręczane przy okazji Święta Wrocławia, obchodzonego 24 czerwca, jednak w tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, uroczystości się nie odbyły. Imprezy wraz z oficjalnym wręczeniem nagród - jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli - zostaną przeniesione na wrzesień.