Wolontariusze na zbiórkę dla Darii

30 września w ramach 3. Biegu Uniwersytetu Medycznego prowadzić będziemy zbiórkę pieniędzy na operację wszczepienia Darii implantu, który pozwoli jej słyszeć. Potrzebni są wolontariusze, którzy będą kwestować z puszkami.

Daria uczy się w gimnazjum w Oławie, ale jej życie bardzo się różni od życia rówieśników. Dziewczynka wymaga opieki wielu specjalistów: endokrynologa, okulisty, nefrologa, ortopedy, kardiologa, laryngologa. Tym, co najbardziej przeszkadza Darii, jest poważny niedosłuch. Wykryto go podczas przesiewowych badań słuchu przeprowadzanych u każdego noworodka.

Wraz z zespołem specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego postanowiliśmy pomóc Darii. Zakwalifikowaliśmy dziewczynkę do operacji implantu słuchowego, który poprawi słyszenie i odmieni jej życie.

Poza wpłatami na konto zaplanowana jest także zbiórka pieniędzy do puszek w czasie trwania Biegu Uniwersytetu Medycznego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzić ją mogą osoby dorosłe, stąd gorąca prośba o wsparcie. Osoby chętne proszone są o kontakt pod adresem bieg@umed.wroc.pl.

Pomóżmy Darii usłyszeć.