Woda dla seniora przy USK

Upały w szczególności trudno znoszą osoby starsze. Wolontariusze z Fundacji Wspierajmy Seniorów wręczali każdemu napotkanemu przy USK seniorowi butelkę wody i materiały edukacyjne o odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w kolejnych dniach termometry mogą pokazać 34-35 stopni Celsjusza. Upały doskwierają każdemu, ale w szczególności trudno znoszą je osoby starsze. Wolontariusze z Fundacji Wspierajmy Seniorów 8 sierpnia przy USK wręczali każdemu napotkanemu seniorowi butelkę wody i ulotki informacyjne.

Akcja woda dla seniora - wolontariusze

Woda jest niezbędnym elementem codziennej diety osób w każdym wieku, ale szczególnego znaczenia nabiera w czasie upalnych dni i przede wszystkim w przypadku seniorów. Dlatego wolontariusze z Fundacji Wspierajmy Seniorów postanowili wyjść z inicjatywą „Woda dla Seniora”. Celem akcji, oprócz przekazania symbolicznej butelki wody, jest uświadomienie seniorom, jak niezwykle ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, zwłaszcza w tak upalne dni jak teraz. Akcja „Woda dla Seniorów” jest przeprowadzana przy wrocławskich szpitalach.

Akcja woda dla seniora - wolontariusze

Zaszczepić zdrowy nawyk

Warto budować nawyk regularnego picia wody. W przypadku osób starszych jest to szczególnie ważne. Wraz z wiekiem człowiek odczuwa bowiem mniejsze pragnienie, dlatego większość seniorów jest w stanie przewlekłego odwodnienia. Systematyczne picie wody to naturalny i najzdrowszy sposób nawodnienia organizmu. Należy spożywać dziennie minimum 2 litry płynów. Brak odpowiedniej ilości wody w organizmie może powodować zaburzenia pracy wielu ważnych organów i prowadzić nawet do omdleń czy udarów. Warto pamiętać, że seniorzy, którzy regularnie piją wodę, wspomagają pracę swojego organizmu, a dzięki temu chronią się przed rozwojem chorób. Żeby nie pogłębiać wielu dolegliwości, wystarczy jedynie zawsze mieć pod ręką butelkę wody i sięgać po nią przez cały dzień, pijąc małymi łykami.

Ulotka Woda dla seniora

Ulotka do pobrania

Fundacja Wspierajmy Seniorów to pozarządowa organizacja realizująca zadania z zakresu pożytku publicznego. Powstała w 2016 roku, a jej pomysłodawcami byli lekarze różnych specjalności. Misją Fundacji jest poprawa zdrowia oraz utrzymanie samodzielności i pełnosprawności osób starszych oraz aktywizacja społeczna i zapobieganie wykluczeniu społecznemu seniorów poprzez realizowanie projektów edukacyjnych, społecznych i naukowych w zakresie medycyny senioralnej.