UMW na XI Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych

O możliwościach jakie daje studiowanie na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu opowiadaliśmy uczestnikom prezentacji edukacyjnych w Legnicy.

Celem targów było przybliżenie uczniom ofert edukacyjnych uczelni wyższych z Dolnego Śląska i szkół ponadpodstawowych z Legnicy. Do udziału zaproszono młodzież nie tylko z Legnicy, ale i z Lubina, Jawora, Złotoryi, Chojnowa, Przemkowa, Zgorzelca, Żarów, Żagania i Nowej Soli. Liczbę uczestników organizatorzy oszacowali na ponad 4 tysiące.

Poza odpowiadaniem na pytania przybyłych uczestników nie brakło okazji do lepszego poznania legnickich szkół, które także prezentowały się na targach. Poza liceami ogólnokształcącymi, zajmującymi wysokie miejsca w rankingach Perspektyw, prezentowały się również liczne i różnorodne klasy mundurowe.

Fot. Tomasz Walów

Organizatorem i gospodarzem wydarzenia była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. Patronatem objęły je władze województwa, powiatu i miasta.