Test wytrzymałości na finał akcji

Pogoda nie rozpieszczała uczestników finału akcji Uruchamiamy dzieciaki. Mimo zimna i deszczu na Stadionie Olimpijskim zawodnicy z wrocławskich szkół stawili się tłumnie. Pobiegli w teście Coopera i zmierzyli się w grach zespołowych.

Zawody podzielone były na kilka konkurencji - szkoły rywalizowały pod okiem przedstawicieli Akademii Wychowania Fizycznego w siatkówce i koszykówce. Ponadto najlepsi reprezentanci wrocławskich podstawówek i gimnazjów pobiegli także w teście Coopera.

zawodnicy przed startem
Najmłodszych uczestników przybyłych z nauczycielami i rodzicami powitał główny koordynator akcji dr hab. Tomasz Zatoński.
Organizator docent Tomasz Zatoński
Przed każdym biegiem przeprowadzona była rozgrzewka.
uczestnicy się rozgrzewają
Zawody rozpoczęły się od startów najmłodszych roczników. Zgodnie z zasadami testu Coopera zawodnicy biegli 12 minut. Liczona była liczba okrążeń, wygrywali ci, którzy w tym czasie pokonali najdłuższy dystans.
Start namłodszych zawodników
Po zliczeniu wszystkich wyników najlepsi zostali nagrodzeni - zwycięzcy otrzymywali puchary i medale, zdobywcy 2. i 3. miejsca medale, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy i kubki Biegu Uniwersytetu Medycznego.
laureaci na podium
Finał akcji współorganizowali: Departament Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ogromną pomocą wsparło nas także Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław.
 

Miłośnikom biegania przypominamy, że cały czas trwają zapisy na Bieg Uniwersytetu Medycznego. Dorośli rywalizują na dystansie 10 km - zapraszamy do rywalizacji uczelni i zapisywania się do drużyny Uniwersytetu Medycznego. Link do rejestracji.

Dzieci rywalizować będą na 3 dystansach: 400, 800 i 1200 metrów - w zależności od wieku. Link do rejestracji.

Zdjęcia z finału znaleźć można na FB BUMWRO.