Czy trudno się dostać?

Licealiści podchodzili do naszego stoiska w czasie V Targów Edukacyjnych w Kłodzku z pewną obawą. Często usłyszeliśmy, że nasza uczelnia jest postrzegana jako ta tylko dla najlepszych. I to prawda!

Nie ukrywaliśmy - kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny są najbardziej obleganymi kierunkami nie tylko na naszej uczelni, ale także spośród oferowanych przez konkurencyjne uczelnie. Namawialiśmy więc do systematycznej nauki i udziału w olimpiadach.

Jednak nasza obecność na targach otwiera także oczy tym, którzy nie wierzą w swoje siły, a chcą zostać fizjoterapeutami, czy dietetykami. Dzięki rozmowie kandydaci dowiadują się, że studia na naszej uczelni nie są dla nich niedostępne.

Targi Edukacyjne w Kłodzku organizowane są przez I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, jednak odwiedzają je uczniowie także z innych szkół. Według szacunków organizatorów, w wydarzeniu wzięło udział około ośmiuset licealistów. My, w dniu 11 stycznia 2018, braliśmy w nich udział po raz pierwszy.Fot. Janusz Wierzbowski