Szkolenia „Otwarci na niepełnosprawność”

Rusza kolejna edycja szkoleń dla pracowników z cyklu „Otwarci na niepełnosprawność”. Podczas szkolenia będą miały miejsce m.in. ćwiczenia praktyczne pozwalające poznać i doświadczyć rzeczywistości od strony osoby z niepełnosprawnością.

Pełnomocnik Rektora ds. Studentów i Doktorantów Niepełnosprawnych – dr Krzysztof Aleksandrowicz oraz Biuro Obsługi Studentów zapraszają pracowników UMW do udziału w kolejnej edycji szkoleń z cyklu „Otwarci na niepełnosprawność”.

Celem szkoleń jest podniesienie kompetencji oraz jakości obsługi studentów i doktorantów z niepełnosprawnością, w każdym obszarze działalności Uczelni.

Tegoroczna edycja skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli akademickich, pełniących funkcje członków Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych, dla których przewidziane są trzy spośród czterech grup szkoleniowych. Czwarte i ostatnie w tej edycji, a zarazem w tym roku, spotkanie przeznaczone jest dla tych pracowników administracji Uczelni, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w szkoleniach organizowanych w ubiegłym roku.

Zajęcia niezmiennie poprowadzi P. Ariel Fecyk – Wiceprezes Stowarzyszenia „Twoje Nowe Możliwości”, doświadczony trener i praktyk w temacie niepełnosprawności, który na co dzień świetnie radzi sobie z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Pierwsze ze szkoleń tegorocznej edycji odbędzie się dnia 23 października 2019r. (środa) w godzinach 9:00–15:00, miejsce szkolenia: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, sala konferencyjna nr 102.1 przy ul. Marcinkowskiego 2-6 (I piętro, budynek administracji, sala obok Biura Kanclerza).
Następne szkolenia dla członków Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych zaplanowano w dniach 07.11.2019r.(czwartek) oraz 28.11.2019r.(czwartek), a dla pracowników administracji 12.12.2019r. (czwartek) Miejsce, godziny szkolenia i prowadzący pozostają bez zmian.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie udziału w szkoleniach na adres e-mail: iwona.sojka@umed.wroc.pl
Na pierwsze szkolenie, organizowane 23.10.2019r., zgłoszenia przyjmowane są do dnia 17 października, a ponieważ liczba miejsc jest ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń. Można zgłaszać się już także na pozostałe terminy szkoleń.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Studentów, tel. (71) 324 14 69.