Sukces na V Ogólnopolskich Symulacjach Diagnostycznych

Drużyna studentek z Wrocławia wywalczyła III miejsce. Uniwerstet Medyczny reprezentowały studentki IV roku Analityki Medycznej: Sylwia Kubat, Eliza Woźniak, Paulina Zygmunt.

Symulacje Diagnostyczne to zawody 3-osobowych drużyn, które muszą zmierzyć się z zadaniami praktycznymi dotyczącymi diagnostyki laboratoryjnej. W tym roku nasza reprezentacja brała udział w zawodach w Krakowie.

fot. Klaudia Rzewuska, Agnieszka Serwicka-Kraków

Rywalizacja między drużynami była wyrównana do ostatniej konkurencji, a poziom bardzo wysoki. Nasze reprezentantki zmierzyły się z zadaniami z analityki medycznej, serologii, biologii molekularnej, parazytologii, toksykologii, hematologii oraz chemii klinicznej.

fot. Klaudia Rzewuska, Agnieszka Serwicka-Kraków

Wydarzenie zakończyła Uroczysta Gala w Auli Nowodworskiego Collegium Medicum w Krakowie, gdzie zostały wręczone podziękowania i nagrody. Trudne 3 dni naukowych zmagań, potwierdziły jak zdolni są studenci z kierunku Analityka Medyczna na UMW.
To nie pierwszy sukces reprezentantów z Wrocławia. Już trzykrotnie zdobywali oni podium: w roku 2017- III miejsce, a w 2016 r i 2015r I miejsce.

fot. Klaudia Rzewuska, Agnieszka Serwicka-Kraków

Organizatorem wydarzenia było Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych UJ CM w Krakowie