Studia podyplomowe z badań klinicznych

Zaczynamy zupełnie nowy etap. Agencja Badań Medycznych wybrała Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu do stworzenia programu i realizacji studiów podyplomowych z zakresu badań klinicznych. Podpisaliśmy list intencyjny w tej sprawie.

Finansowany przez Agencję Badań Medycznych projekt „Akademia Badań Klinicznych" zakłada opracowanie programu i przeprowadzenie studiów podyplomowych z obszaru niekomercyjnych badań klinicznych.
prof. Piotr Ponikowski, dr Radosław Sierpiński umedwroc

To wyjątkowo prestiżowe studia, odpowiadające na aktualne potrzeby rynku. Prace koordynować będzie autorka zwycięskiego wniosku dr Antonina Dziedzic-Danel. Studia są tworzone z myślą o członkach zespołów badawczych w jednostkach leczniczych. Pierwszą edycję rozpoczniemy w październiku 2020. Co ważne - będą nieodpłatne dla uczestników - koszty pokryje ABM z programu POWER. Planowane są dwie edycje studiów, w ramach których przeszkolonych zostanie 140 osób.

prof. Piotr Ponikowski, dr Radosław Sierpiński umedwroc
Fot. Tomasz Walów
List intencyjny w tej sprawie podpisali p.o. rektora prof. Piotr Ponikowski oraz p.o. prezesa Agencji Badań Medycznych dr Radosław Sierpiński.