Studentki UMW w finale konkursu "Level Up!"

Cztery studentki analityki medycznej: Karolina Tądel, Adrianna Matuszewska, Klaudia Mielczarek i Katarzyna Tokarska znalazły się w finale konkursu „Level up! Wielka bitwa o start-up!”, prezentując pomysł na platformę medyczną "MEDiscover".

Studentki znalazły się w finale konkursu skierowanego do studentów i pracowników naukowych, którzy mają ciekawy pomysł na biznes. Konkurs organizował Dolnośląski Fundusz Rozwoju wraz z sześcioma wrocławskimi uczelniami: Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Ekonomicznym, Uniwersytetem Przyrodniczym, Politechniką Wrocławską i Wyższą Szkołą Bankową.

Studentki wzięły udział w wielkim finale podczas 365 Timing Economic Congress 21-22 listopada 2019 r. w Hotelu Haston City we Wrocławiu.

Projekt, który stworzyły nosi nazwę „MEDiscover”. Jest to platforma medyczna, która ułatwia diagnostykę i kontrolę stanu zdrowia pacjentów. Jak mówią same twórczynie pomysłu „Stawiamy na edukację i opiekę nad każdym pacjentem”. Trwają pierwsze rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

Materiał o kongresie wraz z krótką wypowiedzią przedstawicielki zespołu UMW (od 2:03) można obejrzeć tutaj