Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego

Wrocławskie uczelnie ponownie rozpoczną wspólnie nowy rok akademicki. Uroczystość zaplanowano 30 września 2019 roku o godz. 15.00 w Oratorium Marianum UWr. Po jej zakończeniu orszak przejdzie do Rynku, by odśpiewać Gaudeamus igitur.

W czasie Środowiskowej Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 zostaną wręczone nagrody naukowe Marszałka Dolnego Śląska i Prezydenta Wrocławia. Ponadto w tegorocznej uroczystości udział weźmie wybitny fizyk - noblista prof. Klaus von Klitzing.
Środowiskowa Inauguracja Roku 2019
Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00. Po jej zakończeniu około godz. 16.30 uczestnicy w akademickim orszaku przejdą do Rynku. Tam pod przewodnictwem Chóru Ars Cantandi z Uniwersytetu Ekonomicznego pod dyrekcją Anny Grabowskiej–Borys wspólnie odśpiewają Gaudeamus Igitur.

Chóru w Rynku