Śmiechoterapia doceniona przez Wrocławskie Centrum Seniora

Wrocławskie Centrum Seniora nawiązało oficjalną, partnerską współpracę z dr Marią Kmitą, prowadząca jedyne w Polsce zajęcia fakultatywne dla studentów z zakresu śmiechoterapii, oraz Katedrą i Kliniką Geriatri naszej uczelni. 

Dr Maria Kmita jest inicjatorką i pomysłodawczynią zajęć fakultatywnych ze śmiechoterapii dla studentów medycyny, które odbywają się na naszej uczelni od 2017 roku w języku polskim i angielskim. Ta inicjatywa zaowocowała kolejnymi, w tym między innymi serią wykładów dla seniorów organizowanych wspólnie z Wrocławskim Centrum Akademickim.

Rozwój śmiechoterapii na naszej uczelni wspiera Katedra i Klinika Geriatrii kierowana przez prof. Małgorzatę Sobieszczańską, a ta współpraca przekłada się także na aktywność naukową. Związana z jednostką geriatra Małgorzata Szymala- Pędzik rozpoczęła doktorat dotyczący wpływu śmiechoterapii na zdrowie seniorów.

Posiadacze Wrocławskiej Karty Seniora będą mogli skorzystać z zajęć ze śmiechoterapii i warsztatów organizowanych w Klinice Geriatrii. Współpraca z WCS zapowiada również prowadzenie badań naukowych, w trakcie których uczestnicy – seniorzy, otrzymają informację zwrotną na temat ich zdrowia i działania śmiechoterapii.