Saksońsko-Polski Dzień Innowacji

Okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów i być może początek udanej współpracy naukowej - taki jest plan na II już Saksońsko-Polski Dzień Innowacji. Tym razem poświęcony będzie spersonalizowanej medycynie i technologiom medycznym.

Saksońsko-Polski Dzień Innowacji jest okazją do zaprezentowania najlepszych przykładów transferu wiedzy i technologii w obu krajach. Ponadto zostanie udostępniona platforma do łączenia partnerów, inicjacji kooperacji, poszukiwania możliwości finansowania oraz prezentacji sukcesów.

Spotkanie odbędzie się pod patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. Organizatorami tegorocznego Dnia Innowacji są Uniwersytet Techniczny w Dreźnie, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Szpital Uniwersytecki im. Carla Gustava Carusa w Dreźnie oraz Biuro Łącznikowe Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu.

Uroczyste otwarcie odbędzie się 19. września o godz. 19:00 w Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia Rynek 7, 50-106 we Wrocławiu. Kameralny wieczór powitalny umożliwi Państwu przeprowadzenie interesujących rozmów z przedstawicielami przemysłu, jednostek badawczych i naukowych oraz specjalistami z zakresu transferu wiedzy i technologii z Polski i Saksonii.

2. Saksońsko-Polski Dzień Innowacji pod hasłem: "Spersonalizowana biomedycyna i technologie medyczne" odbędzie się 20 września 2018, w godzinach 9:00-16:00
w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ul. Marcinkowskiego 2-6.

Szczegółowe informacje także odnośnie programu znaleźć można na stronie.

Zapraszamy serdecznie do wspólnej dyskusji oraz rozwoju nowych modeli współpracy, jak i prezentacji dotychczasowych wyników w sesji plakatowej. Prosimy o potwierdzenie przybycia do 15. września 2018 oraz rejestrację za pomocą  formularza rejestracyjnego.