Ruszyły zapisy na Bieg Uniwersytetu Medycznego 2019

Wiosna to idealny moment na wyjście z domu i rozpoczęcie przygotowań do kolejnego Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zapisy ruszyły, imprezę zaplanowano w ostatnią sobotę września (28.09.2019).

Po raz kolejny zawodnicy zmierzą się na dystansie 10 km. - Ideą BUMWRO jest zachęcenie do ruchu i aktywności fizycznej jak największej grupy osób. W tych zawodach najważniejszą stawką jest poprawa zdrowia wrocławian, dopiero w dalszej kolejności medale i nagrody, choć z duża przyjemnością odnotowujemy uzyskiwane na naszej trasie życiówki. Cieszę się, że rok po roku widzimy na mecie zawodników, którzy towarzyszą nam od samego początku. Myślę, że rodzinna atmosfera jest jednym z ważnych wyróżników naszej imprezy – podkreśla dyrektor Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dr hab. Tomasz Zatoński.

Wśród kategorii klasyfikacji biegowych ponownie znalazły:

•             Mistrzostwa studentów Uniwersytetu Medycznego (dotyczy także studentów studiów doktoranckich)

•             Mistrzostwa pracowników Uniwersytetu Medycznego,

•             Mistrzostwa pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego,

•             Mistrzostwa fizjoterapeutów,

•             Mistrzostwa uczelni,

•             Mistrzostwa szpitali,

Wydarzenie odbędzie się 28 września, zapisy odbywają się poprzez elektroniczną rejestrację:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4720 do dnia 20 września 2019 r. lub do wykorzystania limitu miejsc (900 osób).

Aby wziąć udział w zawodach należy wnieść opłatę startową oraz złożyć oświadczenie zgodne z postanowieniami Regulaminu BUMWRO2019, więcej informacji znajdziecie na stronie https://www.bieg.umed.wroc.pl/.

W późniejszym terminie wystartują też zapisy na biegi dla dzieci. BUMKids  tradycyjnie rozegrany zostanie na kilku, dostosowanych do możliwości wiekowych dystansach.