Rektor prof. Piotr Ponikowski w elitarnym światowym gronie

Rektor UMW prof. Piotr Ponikowski jako jedyny Polak znalazł się wśród tysiąca najczęściej cytowanych naukowców na świecie, międzynarodowej listy Ranking Web of Universities.

Sukces prof. Ponikowskiego to także wielkie osiągnięcie dla naszej uczelni, której jest afiliowany. Prof. Piotr Ponikowski jak jedyny Polak znalazł się w pierwszym tysiącu najczęściej cytowanych naukowców na świecie, zajmując wysokie 325 miejsce. To bez wątpienia wielkie osiągnięcie i prestiż dla Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, który sklasyfikowano na tej liście jako jedyną polską uczelnię, w pierwszym tysiącu. W rankingu w sumie sklasyfikowano ponad 4700 naukowców. Pełna lista rankingowa do zobaczenia TUTAJ
Przypomnijmy, że prof. Ponikowski w listopadzie 2020 r. znalazł się także, jako jeden z czterech Polaków, w rankingu Clarivate Analytics 2020 - prestiżowej liście najczęściej cytowanych w ostatnich 10 latach naukowców z całego świata. Zestawienie Clarivate Analytics jest kluczowym elementem Academic Ranking of World Universities, który jest jednym z najstarszych corocznych rankingów najlepszych uniwersytetów na świecie.