Ranking Perspektyw 2020

Oczko w górę. W ogólnej klasyfikacji polskich uczelni, nasza zajęła 12 miejsce w tegorocznym Rankingu Perspektyw. To awans o jedną pozycję. Tradycyjnie najmocniejszą stroną naszej Uczelni są publikacje - zajmujemy 2. miejsce w kraju.

Ranking Perspektyw, poza ogólną klasyfikacją, rozbija notowania na poszczególne kryteria oraz kierunki studiów.

Tradycyjnie mocną stroną Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu są publikacje. Tu zajmujemy 2. - po Uniwersytecie Jagiellońskim  - miejsce w kraju. Wśród uczelni medycznych uplasowaliśmy się na 4. pozycji. Liderem jest Gdański Uniwersytet Medyczyny, kolejne miejsce dzielą Pomorski Uniwersytet Medyczny i Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Wysoko notowani jesteśmy pod względem warunków kształcenia (7. pozycja), efektywności naukowej (8.miejsce w kraju) i umiędzynarodowienia (pozycja nr 11)

Ranking Perspektyw - link

W rankingu kierunków - lekarski znalazł się na 3.miejscu po Krakowie i Gdańsku, ale przed Warszawą. Lekarsko-dentystyczny znalazł się na 4.miejscu w Polsce - po Krakowie, Poznaniu i Warszawie. Duży awans odnotowała analityka medyczna, która z 10. miejsca rok temu, uplasowała się w tej edycji na pozycji nr 5. Zdrowie publiczne oceniono jako trzecie w kraju po Krakowie i Warszawie. Pielęgniarstwo zajmuje 5.miejsce, Farmacja znalazła się na 7.pozycji, oczko niżej oceniono położnictwo. Dietetyka znalazła się na 10.pozycji, fizjoterapia na 14. Ratownictwa medycznego ranking nie uwzględnia.

Ranking kierunków - link