Ranking Perspektyw 2019

Trzynastka nie musi być pechowa. Na takiej pozycji sklasyfikowany został Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu wśród wszystkich uczelni publicznych w kraju w najnowszym Rankingu Perspektyw. Numerem jeden jesteśmy w publikacjach.

W tym roku ranking nie uwzględnia klasyfikacji uczelni medycznych. Ocenie poddane zostały poszczególne kierunki. Lekarski i lekarsko-dentystyczny sklasyfikowane zostały na 3. pozycji w kraju. Najlepiej, bo na 2. miejscu oceniono prowadzone przez Wydział Nauk o Zdrowiu pielęgniarstwo i położnictwo, na trzeciej pozycji uplasowało się zaś zdrowie publiczne. Farmacja utrzymała piątą pozycję sprzed roku, spadek odnotowała  zaś analityka medyczna, która jest na miejscu 10.

Pierwszą trójkę ogólnej klasyfikacji tworzą: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Warszawska. Spośród wrocławskich uczelni w ogólnej klasyfikacji wyprzedziły nas Politechnika Wrocławska (6. miejsce) oraz Uniwersytet Wrocławski (8. pozycja). Poza Collegium Medicum UJ przed naszą uczelnią, spośród medycznych, wyżej znalazły się Gdańsk i Poznań. Warszawa zajmuje 15. miejsce.

Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajmujemy w kategorii publikacje. Na kolejnych uplasowały się Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Warszawski.