Przewodnik UMW po wrocławskich cmentarzach

Wydawnictwo UMW przygotowało publikację pt. "Samodzielni pracownicy nauki związani z medycyną na wrocławskich cmentarzach", która w sposób szczególny i symboliczny honoruje zasłużonych, nieżyjących już pracowników naszej uczelni.

Podajemy w niej informacje o miejscu ich spoczynku wraz z mapkami i numerami kwater. Ułatwi to odnalezienie grobów tym wszystkim, którzy zechcą się nad nimi pochylić, a w ten sposób uczcić pamięć tych, którzy odeszli.

Książka nie ma charakteru publikacji naukowej i nie posiada nawet numeru ISBN, ponieważ w zamierzeniu autorów praca nad nią nigdy się nie skończy i nigdy nie powstanie jej ostateczna wersja. Chcielibyśmy, aby na bieżąco uzupełniana i aktualna wersja publikacji była zawsze dostępna na stronie internetowej Wydawnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Mamy zamiar upamiętnić wszystkich pochowanych we Wrocławiu samodzielnych pracowników nauki, którzy byli związani z naszą uczelnią. Zaczynamy od dziekanów i prodziekanów Wydziału Lekarskiego wraz z władzami Oddziałów Farmaceutycznego i Stomatologicznego Uniwersytetu i Politechniki we Wrocławiu z lat 1945–1950 oraz rektorów, prorektorów, dziekanów i doktorów honoris causaUniwersytetu Medycznego w latach 1950–2013.

Przewodnik można pobrać za darmo ze strony: http://www.wydawnictwo.umed.wroc.pl/pl/open-access/

Dla osób, które nie dysponują drukarką, przygotowaliśmy ograniczoną liczbę egzemplarzy. Od 26 października br. będą dostępne w siedzibie Wydawnictwa przy ul. K. Marcinkowskiego 2–6 we Wrocławiu.

Przewodnik po cmentarzach

Będziemy wdzięczni za przesyłanie informacji dotyczących samodzielnych pracowników naszej uczelni, ułatwi nam to pracę nad kolejnym wydaniem przewodnika.

Wszystkie informacje  i zdjęcia (z podaniem informacji kto jest jego autorem) proszę przesyłać pod adres adam.barg@umed.wroc.pl.

Zastrzegamy sobie prawo do przeredagowania notatki biograficznej, aby dostosować do całości publikacji.​​​​​​​