Przebudzeni - za nami koncert charytatywny

Samorząd Studentów po raz drugi zaprosił na koncert charytatywny - Przebudzenie. Nasi studenci zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla Oliwiera Szymańskiego - pacjenta jednej z naszych pielęgniarek.

W sali koncertowej Radia Wrocław zaprezentowali się między innymi nasi studenci. Koncert wypełniony był muzyką, tańcem, recytacją, pantomimą. Dzięki zaangażowaniu gości udało się zebrać 2640 zł. Ponadto studenci przygotowali liczne licytacje Pierwszy Krok dla Oliwiera. W sumie zebrano już 12 085 zł z potrzebnych 18 000 na protezy dla chłopca.

Nie brakowało pełnych emocji momentów. Na zakończenie koncertu, na scenie pojawiła się rodzina chłopca i sam Oliwier oraz organizatorzy akcji charytatywnej. Dziękując zaangażowanym, każdej z osób łamał się głos ze wzruszenia.


Oliwer w wieku 2 miesięcy w przebiegu posocznicy meningokokowej stracił podudzie i stopę w obu nóżkach. Lekarze dawali mu jedynie 1% szans na przeżycie, a on zaskakując wszystkich jest małym, rozrabiającym szkrabem. Jednak nie uda się przywrócić jego życia do normalności bez kosztownych protez. I tu naprzeciw temu problemowi wyszli nasi studenci. Trwające jeszcze licytacje można śledzić na stronie: https://www.facebook.com/groups/598117170647016/