Prof. Luciano Saso o problemach zdrowotnych uchodźców

Prorektor ds. Europejskiej Sieci Uniwersyteckiej Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie prof. Luciano Saso pojawi się na naszej uczelni z anglojęzycznym wykładem pt. „Refugee & Migrant Health Issues in Europe”.

Wykład odbędzie się 4.03.2020 r. w godzinach 10.00 - 12.00 w sali wykładowej 209 w Centrum Naukowej Informacj Medycznej przy ul. Marcinkowskiego 2-6.

Prof. Luciano Saso jest Prorektorem ds. Europejskiej Sieci Uniwersyteckiej Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie, profesorem na Wydziale Medycyny i Farmacji, prezydentem sieci UNICA (Universities from the Capitals of Europe). Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych dotyczących farmakologii i zdrowia publicznego, jego Impact Factor >500, indeks Hirsha 32. Jest w wykształcenia farmakologiem, od wielu lat prowadzi badania na temat zdrowia publicznego, zdrowia migrantów i uchodźców. Jest organizatorem konsorcjum ekspertów M8 w ramach World Health Summit.