Pomorscy licealiści na naszej uczelni

Niemal 250 licealistów z powiatu lęborskiego zwiedza naszą uczelnię. Zobaczyli laboratoria w Zakładzie Histologii i Embriologii oraz Muzeum Farmacji, a także poznali naszych studentów.

Projekt "Otwarte umysły" umożliwia uczniom szkół ponadpodstawowych zwiedzenie dużych miast, aby oswowili się przed rozpoczęciem studiów na uczelniach wyższych. We Wrocławiu licealiści zwiedzają  także Ogród Botaniczny, Muzeum Narodowe z Panoramą Racławicką i Afrykarium. Grupy, które odwiedzają Wrocław, mają okazję zobaczyć także uczelnie w Poznaniu.

Na spacer po naszej uczelni zaprosiliśmy pięć grup. liczących ok. 50 licealistów. Są to uczniowie wybrani przez władze powiatu lęborskiego.

Pierwszą grupę po laboratoriach w Collegium Anatomicum oprowadziły dr Aleksandra Piotrowska oraz dr Katarzyna Haczkiewicz z Katedry Histologii i Embriologii. Kolejne grupy poznały Muzeum Farmacji przy Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej. Po muzeum oprowadzali kierownik Muzeum - Andrzej Syroka, Grzegorz Wiktorowski, Edyta Rudolf oraz Marcelina Jakimowicz.

Każde spotkanie połączone było z wykładem naszego studenta - Natalii Kusyn z kierunku lekarskiego i Jacka Adamskiego z farmacji. Dzięki tym spotkaniom licealiści poznali kulisy naszej uczelni, podpowiedzi jak przygotowywać się do matury, porady dotyczące przeprowadzki do Wrocławia. Na części spotkań dało się zauważyć, że licealiści zastanawiają się nad zmianą swoich planów.

Fot. Janusz Wierzbowski