Pomagaliśmy podjąć najlepszą decyzję

Decyzje podjęte – kilkuset licealistów odwiedziło naszą uczelnię. Przyjechali z kilku województw, aby zwiedzić nasze Wydziały i poznać naszych studentów i pracowników. 1. marca odbył się Dzień Otwarty UMW.

To już trzecia edycja Dnia Otwartego. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od spotkań na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym oraz Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej. Maturzyści poznali osoby, pod których opiekę trafią po dostaniu się na studia. Na spotkaniach zostali powitani przez prodziekana ds. studentów WL-S dr Jana Nienartowicza oraz prodziekan ds. studentów WFzOAM dr hab. Bożenę Karolewicz.


Fot. Tomasz WalówFot. Adam Zadrzywilski

Studenci mieli okazję poznać także prorektora ds. studentów prof. Piotra Dzięgiela, który razem z dziekan WNoZ prof. Joanną Rosińczuk i prodziekanem ds. studentów WNoZ dr. Piotrem Karniejem, przywitał licealistów w Bibliotece.


fot. Tomasz Walów

Maturzyści mieli możliwość zwiedzania laboratoriów, w których będą uczyć się na studiach oraz wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez naszych pracowników i studentów. Zagrali także przedpremierowo w grę przygotowaną przez naszą doktorantkę - antyszczepionkowcy.biz.

Fot. Tomasz Walówfot. Adam Zadrzywilski

Tegoroczną nowością były spacery po kampusie przy Marcinkowskiego.
fot. Tomasz Walów

Studenci opowiadali o naszej uczelni z prawdziwą pasją. Lepszej zachęty niż ich szczere opowieści nie moglibyśmy sobie wyobrazić. Samorząd Studentów oraz przedstawiciele organizacji studenckich zachęcali do aktywności na studiach i rekrutacji na naszą uczelnię w czasie spotkań oraz przy stoiskach w Bibliotece Głównej.


fot. Tomasz Walów

Bibliotekę wypełniło ponad 20 stanowisk kół naukowych oraz organizacji studenckich. Maturzyści usłyszeli o wszystkich kierunkach od Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych i studentów, ale także testowali swoje umiejętności, między innymi uczyli się szycia chirurgicznego i próbowali stworzyć pierwsze receptury apteczne.
Fot. Tomasz Walów

Wydarzenie skierowane było nie tylko do kandydatów. Również studiujący mogli skorzystać z oferty przedstawianej przez Inkubatory Przedsiębiorczości, Akademickie Biurko Karier i Dział Współpracy Międzynarodowej, obsługujące program ERASMUS+. Przegląd Organizacji Studenckich w bibliotece był też okazją do znalezienia organizacji dla siebie oraz nawiązania współpracy między kołami działającymi na różnych Wydziałach.

Galeria zdjęć z Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego oraz CNIM fot. Tomasz Walów
Galeria zdjęć z Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej fot. Adam Zadrzywilski