Pod szpitalną choinkę trafi wiele misiów

Mamy powody do dumy - ponad 2 tysiące złotych zebraliśmy w czasie kiermaszu ciast organizowanego przez IFMSA Poland Oddział Wrocław. Pracownicy, studenci, słuchacze Unwiersytetu Trzeciego Wieku przygotowali mistrzowskie wypieki.

Akcję Miś pod szpitalną choinkę studenci organizują po raz kolejny. Dzięki niej dzieci, którym stan zdrowia nie pozwala na opuszczenie w czasie świąt szpitali, będą miały małe powody do radości w postaci dodatkowych prezentów. Tradycyjnie pieniądze zbierane są w czasie kiermaszu ciast. W tym roku po raz pierwszy bardzo aktywnie w akcję włączyli się także pracownicy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W sumie zgłoszono aż 52 ciasta.

Rektor z uczestnikami kiermaszu
Od rana sprzedawano je w holu Centrum Naukowej Informacji Medycznej. Chętnych do kupowania i wspierania akcji nie brakowało.

Uczestnicy kiermaszu ciast
Oferta była wyjątkowo zachęcająca. Organizatorzy zadbali o różnorodność na stoisku - ciasto należało wcześniej zgłosić, by nie powtarzały się te same smaki.

ciasto
Fot. Tomasz Walów
Wysiłek się opłacił. W sumie zebrano ponad 2 tysiące złotych. Zdecydowanie więcej niż rok wcześniej - dzięki temu paczki będą napakowane po brzegi.