Plenerowe konsultacje naszych studentów

Studenci zaangażowani w portal www.dietapacjenta.pl zapraszają na bezpłatne konsultacje w czasie wakacji. Odwiedzą  Wrocław i 4 inne dolnośląskie miasta, gdzie zmierzą stężenie glukozy, cholesterol czy skład masy ciała.

Portal www.dietapacjenta.pl gromadzi przepisy dla osób chorych oraz ich rodzin, a także dla osób, które chcą zmienić swoją dietę na zdrowszą. Redaktorzy strony chcą nie tylko pomagać osobom, które do nich trafią, ale też zwrócić uwagę na zdrowe odżywianie mieszkańców województwa. Za portal www.dietapacjenta.pl odpowiedzialny jest student kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu - Przemysław Zarzeczny, który za swój pomysł został nagrodzony stautetką Młode Talenty 2017.

Harmonogram spotkań:

12.08, 10:30, Milicz/Stawy Milickie
19.08, 10:30, Wałbrzych/Stara Kopalnia 
26.08, 10:30, Polana Jakuszycka, Letni bieg Piastów
27.08, 10:30, Legnica, V Festiwal Kultur- Kto siedzi na miedzi?
23-24.09, 10:30, Wrocław/Centrum Kongresowe, Festiwal Podróżników

W czasie spotkań z mieszkańcami Milicza, Wałbrzycha, Polany Jakuszyckiej, Legnicy, Wrocławia zaplanowano: pomiar składu masy ciała, pomiar stężenia glukozy we krwi, pomiar cholesterolu całkowitego we krwi, konsultacje dietetyczne i lekarskie, konsultacje z medycyny podróży. Na konsultacje nie obowiązują zapisy. Wstęp jest wolny.