Pierwsza pomoc dziecku - studenci edukują matki

Studenci z IFMSA-Poland Oddział Wrocław we współpracy z Kinem Nowe Horyzonty przeprowadzili krókie warsztaty z pierwszej pomocy. Szkolili rodziców  i najmłodszych wrocławian.

Studenci mieli okazję wyedukować w zakresie pierwszej pomocy uczestników programu "Wózkownia". Gromadzi on rodziców chcących uczestniczyć aktywnie w życiu kulturalnym, pomimo posiadania małego dziecka. Każdy seans kończy się warsztatami. Tym razem mamy miały szansę nauczyć się, co zrobić w przypadku zadławienia, zatrzymania oddechu i akcji serca u niemowlęcia, dziecka i osoby dorosłej.

Fot. Tomasz Walów
Uczestniczki dzięki pomocy studentów zyskały odpowiedzi na nurtujące je pytania, obaliły kilka mitów i wypróbowały RKO w praktyce.

Fot. Tomasz Walów
Do nauki i pomocy mamom aktywnie włączali się także najmłodsi - pomagając w ratowaniu fantomów.