Personalizacja Branży Medycznej - warsztaty

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach projektu Regions4PerMed na temat „Personalizacji branży medycznej", które odbędą się online w dniach 28 kwietnia i 19 maja 2021 r. w godzinach od 13:00 do 16:00.

Warsztaty organizowane są przez Saksońskie Ministerstwo Nauki, Kultury i Turystyki. 28 kwietnia zaprezentowany zostanie temat „Regionalny ekosystem badawczo-rozwojowy dla Personalizowanej Branży Medycznej  - na przykładzie Wolnego Państwa Saksonii", który dostarczy wglądu w część saksońskiego ekosystemu badawczo-rozwojowego.
Saksonia jest szczególnie silnym regionem europejskim w dziedzinie terapii komórkowych i genowych. Region ten sprzyja rozwojowi  produktów leczniczych terapii zaawansowanych (ATMP), które stanowią nową klasę spersonalizowanych leków. Wśród prezenterów znajdują się: komercyjny bank krwi pępowinowej Vita34 AG z siedzibą w Lipsku, Novartis Pharma GmbH, a także klaster SaxoCell, który niedawno wygrał niemiecki federalny konkurs Clusters4Future. Zaprezentowane zostanie również SaxoChild, które niedawno stało się częścią Niemieckiego Centrum Badań nad Zdrowiem Dzieci i Młodzieży.

19 maja przyjrzymy się szerzej „Regionalnym ekosystemom translacyjnym wspierającym personalizację branży medycznej" w całej Europie. Zaprezentowane zostaną ciekawe projekty i podejścia wspierające przedsiębiorczość w medycynie spersonalizowanej w Europie. Pierwszym z nich będzie Region Nawarry, któremu przyznano tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości ze szczególnym uwzględnieniem medycyny spersonalizowanej, TRON - firma specjalizująca się w spersonalizowanej onkologii, która została zainicjowana przez założyciela BioNTech, Ugura Sahina, Centrum Medycyny Cyfrowej Else-Kröner-Fresenius na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, transgraniczny projekt Interreg Codex4SMEs oraz EIT Health Germany.

Zapraszamy do rozmowy z prelegentami i uczestnikami z całej Europy na temat stworzenia wspierającego ekosystemu dla badań i rozwoju personalizacji medycyny.
Więcej informacji, program konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo TUTAJ