Nowy dyrektor dolnośląskiego oddziału NFZ z wizytą na uczelni

- Cieszę się, że swoje spotkania na Dolnym Śląsku rozpoczynam od kluczowej dla mnie jednostki - mówił nowo mianowany dyrektor Dolnośląskiego Oddziału NFZ Zbigniew Terek goszcząc na uczelni na zaproszenie prof. Piotra Ponikowskiego.

Pełniący obowiązki rektora prof. Piotr Ponikowski zaprosił dyrektora, by podkreślić chęć i gotowość współpracy, ale też zapoznać nowego dyrektora NFZ na Dolnym Śląsku z potencjałem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i związanego z nim Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

W spotkaniu uczestniczyli także Prorektor ds. Klinicznych UMW prof. Romuald Zdrojowy oraz dyrektor USK dr Piotr Pobrotyn. - W uczelni stawiamy na doskonałość w trzech obszarach naszej działalności: naukowej, dydaktycznej i klinicznej, która jest specyficzna dla uczelni medycznych. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że bez doskonałości w obszarze tej ostatniej nie jesteśmy w stanie dobrze kształcić przyszłych lekarzy - podkreślał p.o. rektora prof. Piotr Ponikowski.

Pełniący obowiązki rektora UMW zapewnił dyrektora dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia o gotowości współpracy i możliwości realizacji wspólnych projektów. - Mamy pełną determinację, by uczynić z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego swoisty hub umożliwiający wprowadzanie pilotażowych projektów - może Pan na nas liczyć w tym zakresie - deklarował prof. Ponikowski.

Zbigniew Terek nie ukrywał chęci wspólnych działań i konsultacji pewnych projektów. - Myślę, że wspólnie, łącząc nasze siły możemy uczynić Dolny Śląsk miejscem, gdzie wprowadzimy pilotaże dobrych rozwiązań, które będą przykładem dla reszty kraju - podkreślał. Dodając, że cel mamy wspólny - jest nim pacjent.

Fot. Tomasz Walów
Wstępnie zaplanowano, że spotkania będą się odbywać cyklicznie, dyrektor Zbigniew Terek został zaproszony do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, by na miejscu zobaczyć innowacyjne rozwiązania wprowadzone w jednostce.