Noc Muzeów w Muzeum Farmacji

W sobotę, 20 maja wyjątkowy wieczór możemy spędzić w Muzeum Farmacji Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej. Tego dnia muzeum będzie otwarte aż do 23:00! 

Pracownicy Muzeum Farmacji wspólnie z członkami Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji oddz. Wrocław zapraszają w Noc Muzeów do zwiedzenia XIII-wiecznej mieszczańskiej kamieniczki utrzymanej w stylu klasycystyczno-renesansowym, gdzie przez ponad 700 lat prężnie działała jedna z pierwszych we Wrocławiu aptek. Od godziny 15:00 do 23.00 chętni będą mogli przejść przez kolejne piętra.

Wydarzeniami towarzyszącymi będą wykłady i warsztaty. Miejsca rozeszły się błyskawicznie. Obecnie zachęcamy do odwiedzenia muzeum od 18 do 23. W tych godzinach można zwiedzać wystawę stałą.

Muzeum Farmacji

15:00-16:30 Wykład+warsztat – „Farmacja i uroda”
Wykład, w którym opowiemy o tym jak działają substancje chemiczne występujące w kosmetykach, które były dostępne w aptekach w przeszłości i w tych obecnych dzisiaj. W części praktycznej zaś, wykonamy razem skuteczne mikstury pozytywnie wpływające na urodę kobiet, ale również dedykowane panom.
Zapraszają: Patryk Krościk, Marysia Kordylewska, Piotr Restel, Rafał Wesołowski, Natalia Stępień, Zuzanna Deszcz.
BRAK MIEJSC

17.00-18:00 Wykład: „Farmacja na polu bitwy”
Chcesz usłyszeć o substancjach psychoaktywnych i żołnierzach, którzy się nimi wspomagali w brutalnym świecie bitew i walk? Co farmaceuci robili na wojnach? Dlaczego współczesny żołnierz może przetrwać ból przy amputacji nogi? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz podczas wykładu, który obejmuje pasjonujący okres od Napoleona do współczesności. Zapraszamy na fantastyczną, historyczną oraz farmaceutyczną przygodę.
Zapraszają: Marcin Polarczyk, Sabina Chmara.
BRAK MIEJSC

18.00-23.00 zwiedzanie muzeum. Wstęp wolny.

pokój aptekarza
Fot. Tomasz Walów