Nasza uczelnia ponownie na Liście Szanghajskiej

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu po raz trzeci znalazł się na Liście Szanghajskiej w kategorii medycyna kliniczna, zajmując, obok Collegium Medicum UJ, najwyższe miejsce wśród polskich uczelni ujętych w klasyfikacji tej dziedziny. 

Shanghai Ranking's Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) jest wariacją zestawienia Academic Ranking of World Universities (ARWU), w którym analizowane są osiągnięcia poszczególnych uczelni w 54 obszarach nauki. Nasza uczelnia została sklasyfikowana w trzeciej setce zestawienia dla dziedziny "medycyna kliniczna" wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim. W grupie miejsc 401-500 znalazły się Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Z pełną wersją zestawienia można zapoznać się tutaj. 

Ranking Szanghajski uchodzi za najbardziej prestiżowe zestawienie uczelni akademickich na całym świecie. Wśród wskaźników uwzględnianych w ocenie znajdują się między licz absolwentów (oraz osobno pracowników), którzy otrzymali Nagrodę Nobla lub Medal Fieldsa, liczbę najczęściej cytowanych naukowców, liczbę publikacji w czasopismach "Nature" lub "Science" oraz liczbę publikacji wymienionych w wybranych indeksach cytowań (Science Citation Index - Expanded oraz Social Sciences Citation Index). W zestawieniu uwzględnia się wielkość osiągnięć w stosunku do wielkości uczelni.