Nasza uczelnia po raz pierwszy na Liście Szanghajskiej

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zadebiutował na prestiżowej liście najlepszych uczelni na świecie, zajmując miejsce w kategorii poświęconej kierunkom lekarskim. Na liście sklasyfikowano w sumie 5 polskich uczelni medycznych.

Ranking najlepszych szkół wyższych na świecie - Academic Ranking of World Universities (ARWU) powstał w 2003 roku i od tamtej pory publikuje coroczną listę 500 najlepszych uczelni świata oraz osobne listy poświęcone liderom poszczególnych dziedzin i kierunków. Nasza uczelnia znalazła się w czwartej setce najlepszych kierunków lekarskich na świecie razem z uczelniami medycznymi z Gdańska i Łodzi. W trzeciej setce sklasyfikowano Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w piątej uniwersytety medyczne z Warszawy i Katowic.

Z całą listą można zapoznać się tutaj.

Na tegorocznej Liście Szanghajskiej znalazło się 25 polskich szkół wyższych, w tym 4 wrocławskie. Poza już wspomnianymi, w rankingu sklasyfikowano też uczelnie z Poznania, Lublina, Torunia, Szczecina, Olsztyna oraz Gdyni.

W ogólnym rankingu 500 najlepszych uczelni świata Polskę reprezentują Uniwersytet Warszawski (przedział 301-400) oraz Uniwersytet Jagielloński (401-500).