Nasi studenci z nagrodą The World Conference in Surfing Medicine

Bohater kampanii Pokolenie W - Iwo Jarosz oraz Hanna Zając, studenci naszej uczelni, zdobyli pierwszą nagrodę za najlepszy abstrakt na konferencji The World Conference in Surfing Medicine.

Wspólną pracę pt. "Surfer`s myelopathy - review of the actual knowledge", która wygrała konkurs abstraktów, wygłosiła (a później prowadziła dyskusję) Hanna Zając. Konferencja odbyła się 4-8 października w Sagres, w Portugalii, gdzie oboje naszych studentów przebywają obecnie w ramach programu ERASMUS+.

Cieszy nas to niezmiernie, bo jest to pierwszy raz w historii ogólnoświatowej konferencji The World Conference in Surfing Medicine, kiedy Polacy biorą aktywny udział. Mieliśmy okazje prezentować pracę w obecności światowej sławy specjalistów lekarzy, profesorów z całego świata. - komentuje Iwo Jarosz.

iwo jarosz, hanna zając, studia medyczne
Nagrodą na konferencji była deska surfingowa.

Iwo Jarosz jest jednym z bohaterów kampanii Pokolenie W, która promuje studiowanie we Wrocławiu. W ramach kampanii Iwo opowiada o swoich trzech rolach: surfera, lekarza i zawodnika jiu jitsu brazilijskiego i o tym, jak te role udaje się połączyć we Wrocławiu. Jego historię oraz sylwetki pozostałych bohaterów można obejrzeć na stronie www.pokoleniew.pl.

Pokolenie W to także konkurs dla wszystkich, którzy realizują swoje pasje we Wrocławiu. Na realizację projektu z zakresu nauki, kultury, innowacji, społeczeństwa można uzyskać dofinansowanie w kwocie 6 tysięcy zł. Informacje o konkursie: https://pokoleniew.pl/konkurs