Nagrody Wrocławia dla profesorów uczelni

Prof. Józef Jagielski oraz prof. Andrzej Kübler zostali laureatami Nagrody Wrocławia. Wyróżnienie, z rąk prezydenta miasta Jacka Sutryka, odebrali w czasie uroczystej sesji Rady Miejskiej towarzyszącej obchodom Święta Wrocławia.

Prof. Józef Kazimierz Jagielski doceniony został jako lekarz, współtwórca ośrodka elektrokardiologii oraz badań genetycznych we Wrocławiu

Prof. Kazimierz Jagielski Nagroda Wrocławia 2019
Fot. Sebastian Borowski

W przypadku prof. Andrzeja Küblera, wskazono jego pracę lekarza-anestezjologa, specjalisty z zakresu intensywnej terapii i opieki paliatywnej.

Prof. Andrzej Kubler Nagroda Wrocławia 2019
Fot. Sebastian Borowski

- Dziś patrzymy na Wrocław nam współczesny, pełen ludzi, ich pasji i pomysłów. To nich właśnie mówią dzisiejsi wyróżniani nagrodami Wrocławia, panowie Józef Kazimierz Jagielski, Andrzej Kübler, Paweł Banaś, Andrzej Maria Turkiewicz, ale też zrzeszenia jak Regionalna Rada Olimpijska, czy Polskie Towarzystwo Numizmatyczne. Podobnie wyróżnieni Nagrodami Prezydenta Wrocławia, panowie Zbigniew Czwojda i Andrzej Ptak, pani profesor Małgorzata Młynarska, ale też Fundacja „Kierunek Przygoda” i firma Luxon LED. Pan prof. Roman Duda odznaczony Honorową Odznaką Wrocławia I stopnia i pani Olga Tokarczuk, wkrótce nowa honorowa obywatelka naszego miasta.  Są Państwo, proszę nie gniewać się za to porównanie, pewnym przeglądem mieszkańców Wrocławia. Wyróżniamy Państwa za pasje, za ciekawe i wyjątkowe pomysły. Za to, ze służą Państwo swoimi zdolnościami Wrocławiowi, rozsławiając jego imię także poza granicami nie tylko samego miasta, ale i kraju. Wrocław jest Państwu za to wszystko bardzo wdzięczny - mówił w czasie uroczystości prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.