Mnóstwo radości w czasie Dnia Otwartego

Biblioteka wypełniła się energią studentów i kandydatów, którzy o rekrutacji i uczelni wiedzą już wszystko. 9 marca zwiedzili główny kampus, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej i Wydział Lekarsko-Stomatologiczny.

Przegląd Organizacji Studenckich

Po raz drugi zapraszając licealistów na Dzień Otwarty, zaprosiliśmy również już studiujących. Nikt nie pokazałby atmosfery umedu lepiej niż oni. Swoją energią i pasjami w ramach Przeglądu Organizacji Studenckich podzielili się studenci wszystkich kierunków szczerze odpowiadając na pytania dotyczące studiów. W ankiecie przeprowadzonej po wydarzeniu to za energię i otwartość naszych studentów chwaleni byliśmy najczęściej.

Fot. Adam Zadrzywilski

A studenci swoją energię przekuli nie tylko w rozmowy z kandydatami. SKN Medycyny Molekularnej i Komórkowej zaproponowali zabawę w rozpoznowanie mordercy, Promotorzy zdrowia oferowali badanie na obecność czadu we krwi, PTSS prowadziło przeglądy dentystyczne, lekarze z IFMSA-Poland o. Wrocław pokazywali jak powinno wyglądać samobadanie piersi, położne z Neonatusa pokazywały jak zajmować się niemowlętami, a nasi sportowcy (Klub Sportowy) aktywizowali do poruszania się po spotkaniach rekrutacyjnych. Nie zabrakło praktycznych zajęć dla kandydatów - FDA przygotowało zajęcia przy mikroskopie, z dietetykami można było zmierzyć ile mandarynek kalorycznie "zmieści się" w pączku, a z Chórem Medici Cantantes pośpiewać. Swoje organizacje pokazali także Młodzi Menedżerowie, PTSF, Lekarze Przeciw Wojnie Nuklearnej, SKN Badań Naukowych w Medycynie, Klub Żeglarski Perła, SKN Fizjoterapii, SKN przy Zakładzie Ratownictwa Medycznego. Na miejscu obecne był także Sława Ksenycz i Dominika Lucińska odpowiedzialne za wyjazdy w ramach programu ERASMUS+, co interesowało zarówno kandydatów jak i studentów.

Fot. Adam Zadrzywilski

Wielką pomocą dla kandydatów były stoiska Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych również stojące w holu biblioteki. O rekrutacji opowiadali: Joanna Kwiatkowska, dr Ireneusz Ceremuga (k. lekarski), dr Jan Nienartowicz (k. lekarsko-dentystyczny), dr Anna Krzywonos-Zawadzka (analityka medyczna), mgr Agnieszka Gawin (farmacja), dr Aleksandra Lisowska, Iwona Twardak (pielęgniarstwo), Małgorzata Trebenda, Marzena Terpiłowska (położnictwo), dr Dorota Różańska (dietetyka), dr Ilias Dumas, mgr Michał Guła, mgr Sławomir Jarząb, dr Mateusz Kowal (fizjoterapia), dr Marcin Leśkiewicz (ratownictwo medyczne), Anna Dąbek (zdrowie publiczne). Kandydaci mogli porozmawiać z osobami, które o rekrutacji wiedzą najwięcej przy stoiskach w holu biblioteki, a także na spotkaniach na sali wykładowej dotyczących rekrutacji na wszystkie kierunki. W otwierającym wydarzenie spotkaniu kandydatów powitała Dziekan Wydziału WNOZ prof. dr hab. Joanna Rosińczuk, prodziekan ds. Socjalnych WL dr hab. Irena Kustrzeba-Wójcicka oraz przedstawiciele Samorządu Studentów.

Fot. Tomasz Walów

Wydział Lekarsko-Stomatologiczny i Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej

Podobna atmosfera do tej panującej w bibliotece dała się wyczuć także na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym i Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej. O wydziałach opowiedzieli prodziekan ds. studenckich WL-S dr Jan Nienartowicz oraz prodziekan ds. studentów WFzOAM dr hab. Bożena Karolewicz, a także studenci z Samorządu Studentów, PTSS, PTSF i FDA. Oprowadzeni po wydziałach kandydaci zobaczyli także jak wyglądają sale, w których spędzą lata studiów. Na przyszłych farmaceutów i analityków medycznych czekały także zajęcia praktyczne. Dzięki zaangażowaniu studentów i pracowników przedsmak studiów umożliwiły ćwiczenia w laboratoriach Technologii Postaci Leku, Farmakognozji, Chemii Fizycznej, Mikrobiologii Farmaceutycznej i Parazytologii oraz Analityki Medycznej.

Zwiedzili miejsca niedostępne

Odwiedzający mieli okazję wziąć udział w zajęciach w Zakładzie Patomorfologii, Muzeum Anatomii oraz Muzeum Farmacji, w lekcji dotyczącej DNA przygotowanej przez Zakład Technik Molekularnych - Jak ustala się ojcostwo, a także zobaczyć pokazy w Centrum Symulacji Medycznej, którego otwarcie planowane jest dopiero w maju tego roku. Kandydaci nie tylko zobaczyli sale, w jakich będą uczyć się lekarze, stomatolodzy, pielęgniarki i położne, ale także byli świadkami odgrywania krótkich scenariuszy.

Wyjątkowo zapraszaliśmy do wyjścia

Odwiedzający bibliotekę oraz WFzOAM mogli spróbować swoich sił w pokojach zagadek. Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji, Forum Dolnośląskie Analityków, Stowarzyszenie IFMSA-Poland o. Wrocław oraz studenci dietetyki przygotowali secret rooms, w których grupy miały 20 minut by wydostać się z pokoju. Nie było to proste - by się wydostać należało rozwiązać szereg zadań związanych z kierunkami naszej uczelni. Między innymi należało przeprowadzić prostą laparoskopię, policzyć ile kostek cukru wypijamy w wodzie smakowej, czy poradzić sobie z liczbami atomowymi na układzie okresowym.

Galeria zdjęć z Dnia Otwartego na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym
Galeria zdjęć z Dnia Otwartego na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej
Galeria zajęć z Dnia Otwartego na Głównym Kampusie