Lista 100 - najważniejsze nazwiska polskiej medycyny

6 osób związanych z naszą uczelnią znalazło się na Liście 100 - najważniejszych nazwisk w polskiej medycynie. Redakcja „Pulsu Medycyny” przedstawiła jurorom do oceny nominację ponad 300 osób. Poza medycyną wybierano też liderów w ochronie zdrowia.

Na liście znaleźli się - zgodnie z kolejnością prof. Alicja Chybicka, prof. Piotr Ponikowski, prof. Witold Zatoński, dr Adam Domanasiewicz, prof. Witold Jarmundowicz oraz prof. Maria Małgorzata Sąsiadek.

Jury, w którego składzie znalazł się także rektor naszej uczelni prof. Marek Ziętek, zgodnie z regulaminem, oceniało kandydatów według trzech kryteriów: osiągnięcia i dokonania w 2017 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania.

Całą listę znaleźć można na stronie.