Lek. Piotr Lepka w Klubie Młodych Ginekologów Onkologów

Nowo powołany Klub Młodych Ginekologów Onkologów działa pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i skupia lekarzy do 40. roku życia, którzy chcą podnosić swoje umiejętności zawodowe.

Ważnym aspektem ich działań będzie również między-ośrodkowa współpraca naukowa. Główną ideą jest integracja środowiska młodych osób zainteresowanych leczeniem, diagnostyką i zapobieganiem nowotworów ginekologicznych. Inicjatorzy grupy pragną poprzez współpracę podnosić  jakość szkolenia z ginekologii onkologicznej  w Polsce. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu reprezentuje  lek. Piotr Lepka,  asystent Katedry Onkologii UM we Wrocławiu.

Pierwsze spotkanie Klubu Młodych Ginekologów Onkologów odbyło się podczas warsztatów z laparoskopii ginekologicznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach (ŚCO) zorganizowane przez dr Kamila Zalewskiego obecnego prezydenta ENYGO (Europejskiej Sieci Młodych Ginekologów Onkologów) oraz dr Marcina Miśka - kierownika Kliniki Ginekologii Onkologicznej ŚCO. Kolejne spotkanie i szkolenie młodych ginekologów onkologów planowane jest właśnie we Wrocławiu.

Klub Młodych Ginekologów Onkologów

Poniżej przedstawiamy cały skład grupy inicjatywnej Klubu Młodych Ginekologów Onkologów: Nabil Abdalla, Katedra i Klinika Położnictwa Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II WL Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; Marta Bałajewicz-Nowak, Klinika Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie; Marcin Bobiński, I Klinika Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii Szpitala Klinicznego w Lublinie; Katarzyna Jalinik, Klinika Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii - Instytut w Warszawie; Piotr Lepka, Katedra Onkologii , Klinika Ginekologii Onkologicznej, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu; Marcin Mardas, Oddział Ginekologii Onkologicznej Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu; Konrad Muzykiewicz, Klinika Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii Oddział w Krakowie; Aleksandra Strojna z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.